Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

AGATA ZBYLUT filmy | Pokazówka

AGATA ZBYLUT filmy | Pokazówka

reklama
📅 Data: sobota, 08 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Jasna 10/3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
8 października 2022
godz. 19
wstęp wolny

Lokal nie jest jeszcze dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeśli potrzebujecie dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i poszukać rozwiązań doraźnych, zapraszamy do kontaktu! Zrobimy, co w naszej mocy, żebyście mogłx dotrzeć na wydarzenie.

filmy:
REMEMBER THE PROMISE OF A BETTER TOMORROW
THE NUDE WHO WENT DOWN THE STAIRS, NOW IS DANCING IN THE ROOM
INSTA EXERCISES
PAŃCIA

Agata Zbylut – jestem artystką, akademiczką, feministką i weganką a okazjonalnie także kuratorką i aktywistką. W latach 1993–1999 studiowałam w Instytucie Kultury i Sztuki Plastycznej WSP w Zielonej Górze, w roku 2008 obroniłam tytuł doktory na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP w Poznaniu, a w 2012 otrzymałam tytuł doktory habilitowanej w PWSTiT w Łodzi. W latach 2000–2005 byłam kuratorką Galerii Amfilada. W 2004 koordynowałam Narodowy Program Kultury „Znaki Czasu” w województwie zachodniopomorskim. W 2005 zostałam odznaczona brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2004 roku założyłam Stowarzyszenie Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie i od 16 lat pełnię funkcję prezeski tegoż stowarzyszenia, które w tym czasie zbudowało Kolekcję Regionalną Zachęty Sztuki Współczesnej – największy zbiór sztuki współczesnej w zachodnio-północnej Polsce – i doprowadziło do powołania Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Od 2010 pracuję w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzę Pracownię Fotografii i Działań Postartystycznych, a w latach 2018-2022 bylam także kierowniczką Katedry Fotografii. W dorobku mam ponad 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Białorusi, Rosji, Ukrainie, Francji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, USA. Mieszkam i pracuję w Warszawie i w Szczecinie.
strona www: link
instagram: link

Cykl „Pokazówek” prezentuje prace filmowe realizowane przez artystki i artystów na co dzień kojarzone i kojarzonych z innymi niż film dziedzinami sztuki.
„Pokazówka” (słownik języka polskiego PWN): impreza mająca na celu pokazanie, zademonstrowanie czegoś; to, co zostało zorganizowane (…) dla przykładu, często jako ostrzeżenie. Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski

Cykl „Pokazówek” organizowany jest przez Jasną 10 | Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę