Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

AUTORZY KOMEDII | WARSZTATY TEATRALNE

AUTORZY KOMEDII | WARSZTATY TEATRALNE
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 09 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: sobota, 25 lipca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Cykl trzech spotkań warsztatowych, inspirowany dramatem Franciszka Bohomolca "Autor komedii". Podczas kolejnych spotkań doświadczymy, w jaki sposób XVIII-wieczny dramat można przełożyć na język współczesnego teatru.

Bohomolec pokazuje różnorodność postaw i pyta o skuteczny teatr zaangażowany –jego społeczną siłę i realne oddziaływania na pojedynczego widza.Otwarta formuła dramatu pomoże nam pracować nad tekstem na trzy sposoby –pedagogiki teatralnej, kontaktu improwizacji oraz tradycyjnej pracy reżyserskiej, z tekstem przenoszonym na scenę.

Harmonogram spotkań:
9-11 VII Gry teatralne - warsztat z wykorzystaniem metod pedagogiki teatru
prowadzi Katarzyna Jabłońska-Kuśmirek i Agata Pietrzyk-Sławińska
16-18 VII Anatomia żalu i śmiechu - prowadzi Justyna Wielgus
23-25 VII Autorzy komedii dzisiaj - prowadzi Paweł Świątek

Godziny spotkań:
9 VII g. 17:00-20:00
10 VII g. 17:00-20:00
11 VII g. 9:00-13:00

16 VII g. 17:00-20:00
17 VII g. 17:00-20:00
18 VII g. 9:00-13:00

24 VII g. 16:30-21:30
25 VII g. 9:00-13:00

Prowadzący:
Katarzyna Jabłońska-Kuśmirek
absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracuje w dziale literackim Teatru Narodowego jako specjalista ds. wydawnictw i upowszechniania kultury teatralnej. Prowadzi autorskie lekcje teatralne oraz warsztaty w Teatrze Narodowym. Animatorka kultury, instruktorka arteterapii, pedagożka teatralna. Prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Agata Pietrzyk-Sławińska
Absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, instruktorka arteterapii. Specjalistka ds. edukacji, koordynatorka edukacyjnych działań teatralnych oraz programu Wolontariat z kulturą! w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Katedra Kultury. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego oraz Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę. Narzędzia animacyjne wykorzystuje w edukacji muzealnej i działaniach społecznych.

Justyna Wielgus
Aktorka, instruktorka ruchu, animatorka kultury. Od 10 lat praktykuje kontakt improwizację. Techniki uczyła się w Berlinie pod okiem Adalisy Menghini – włoskiej tancerki i choreografki. Aktualnie prowadzi w Polsce i Europie autorski warsztat tańca Ślady. Od 13 lat jest związana z Teatrem Węgajty / Projekt terenowy. Współpracuje z Teatrem 21, gdzie gra w spektaklach i prowadzi aktorskie treningi ruchowe.

Paweł Świątek
absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie (2014). Reżyser głośnego i wielokrotnie nagradzanego Pawia królowej Doroty Masłowskiej, zrealizowanego w Starym Teatrze w Krakowie (2012) oraz Mitologii Rolanda Barthesa w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2013), Dżumy Alberta Camusa (2013) i Rękopisu znalezionego w Saragossie Jana Potockiego (2014) – oba zrealizowane w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a także Znikającej szkoły Herminy G. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (2013).


wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
zapisy: a.pietrzyk@lazienki-krolewskie.pl 22 50 60 104
W mailu prosimy o krótki opis doświadczeń teatralnych. Istnieje możliwość zapisu na jeden, dwa lub trze jednostki warsztatowe z tego cyklu.
Rekrutacja trwa do 26.06

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧