Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty wzmacniające dla osób, które wspierają/ły osoby uciekające z Ukrainy (obowiązują zapisy!)

Warsztaty wzmacniające dla osób, które wspierają/ły osoby uciekające z Ukrainy (obowiązują zapisy!)
📅 Data: sobota, 05 listopada 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Karowa 18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla osób, które systematycznie wspierają/wspierały osoby uciekające przed wojną w Ukrainie.

Celem warsztatów będzie zwiększenie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z pomocą osobom uchodźczym oraz wzrost kompetencji międzykulturowych. Stworzymy na nich przestrzeń do podzielenia się swoimi doświadczeniami i trudnościami, zastanowimy się nad tym, jak im zaradzić oraz jak zadbać o siebie oraz wspólnie opracujemy listę dobrych praktyk.

Podczas warsztatów stacjonarnych zapraszamy też na wege lunch!

KIEDY I GDZIE?
Spotkamy się na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Karowej 18 (okolice Pałacu Prezydenckiego) lub online (w zależności od wybranej przez uczestników opcji).

Warsztat będzie trwać 3 godziny. Terminy DO WYBORU:
28.10 (piątek) w godz. 17:30-20:30
5.11 (sobota) w godz. 11:00-14:00
8.11 (wtorek) w godz. 18:00-20:30 (warsztat online)
16.11 (środa) w godz. 18:00-20.30 (warsztat online)
18.11 (piątek) w godz. 17:30-20:30
19.11 (sobota) w godz. 11:00-14:00

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy poprzez formularz zgłoszenia: link

DLA KOGO?
Warsztaty są przeznaczone są dla mieszkanek i mieszkańców woj. mazowieckiego, które mają doświadczenie we wspieraniu osób uciekających z Ukrainy: zarówno tych, które prywatnie wpierały (przynajmniej przez 3 miesiące) lub nadal wspierają takie osoby, jak i dla osób, które zawodowo wspierają konkretne osoby uchodźcze

Z KIM?
Warsztaty poprowadzą doświadczone trenerki i badaczki:
- dr hab. Aleksandra Grzymała- Kazłowska, prof. UW - socjolożka z backgroundem psychologicznym i antropologicznym z Wydziału Socjologii oraz Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Od stycznia 2022 roku kieruje projektem dotyczącym wyzwań, szans i możliwości prywatnego wsparcia uchodźców w Polsce.
- dr Joanna Grzymała-Moszczyńska - psycholożka społeczna i trenerka. Na co dzień pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi badania poświęcone psychologicznym aspektom migracji i motywacjom do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.
- dr Marta Jadwiga Pietrusińska - socjolożka, pedagożka i trenerka równościowa pracująca na Uniwersytecie Warszawskim i współpracująca od 15 lat z różnymi organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze włączania (się) różnych grup wykluczonych do społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem osób migranckich.
- Patrycja Ziółkowska - doktorantka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, psycholożka społeczna, wolontariuszka kilku fundacji wspierających osoby z doświadczeniem uchodźczym. Opracowywała i prowadziła liczne warsztaty o tematyce migracyjnej we współpracy m.in. z Centrum Wielokulturowym w Warszawie, Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

DODATKOWE INFORMACJE
Warsztaty realizowane są w ramach projektu badawczego “Prywatne przyjmowanie i wspieranie uchodźców z Ukrainy” realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim przez zespół pod kierownictwem dr hab. Aleksandry Grzymała - Kazłowskiej, prof. UW. Warsztaty, poza wzmocnieniem uczestników, posłużą do zwiększenia wiedzy na temat prywatnej pomocy osobom uciekającym przed wojną, dlatego też warsztaty będą nagrywane, a nagrany materiał posłuży do sporządzenia transkrypcji. Do materiału zebranego w czasie warsztatów dostęp będzie miał tylko zespół badawczy projektu

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧