Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czucie miasta: sensoryka. Spacer samorzeczniczy | WARSZAWA W BUDOWIE 14

Czucie miasta: sensoryka. Spacer samorzeczniczy | WARSZAWA W BUDOWIE 14
📅 Data: sobota, 29 października 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rotunda PKO (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🚶 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Polska Bez Barier zapraszają na cykl spacerów samorzeczniczych odbywających się w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Tytułem pierwszego spotkania będzie „Czucie miasta: sensoryka”.

🗣 Na spacer zapraszają: Aleksandra Sztajerwald, Anna Szcześniak oraz samorzecznicy i samorzeczniczki z Inicjatywy Autentyzm – więcej o prowadzących niżej.

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego „ścisłego centrum” Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy i mieszkanki Warszawy oraz osoby odwiedzające stolicę.
Niezależnie od tego kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy, to odcinek miasta, w którym rzadko się zatrzymujemy… Chyba, że w oczekiwaniu na tramwaj, czy autobus. Zatrzymajmy się na chwilę. Chodźmy na spacer! Doświadczmy wspólnie dobrze znanego fragmentu miasta z różnych perspektyw, usłyszmy opowieści o nim od różnych ludzi. Naszymi przewodnikami będą samorzecznicy o samorzeczniczki z niepełnosprawnościami.
Proponujemy Ci spacer, chwilę uważności i zatrzymania. Proponujemy i Tobie, i nam, oddanie głosu osobom z niepełnosprawnościami i ludziom z ich najbliższego otoczenia. To oni i one pozwolą Ci poczuć miasto, doświadczyć jego mniej lub bardziej oczywistych odcieni.

🚶 Czucie miasta: sensoryka. Spacer samorzeczniczy w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 14
🗓 29 października (sobota), godz. 12:00
📞 Zapisy: tel. 577 006 290 lub muzeumdostepne@artmuseum.pl
📍 Zbiórka pod Rotundą PKO, ul. Marszałkowska 100/102

♿️ Dostępność trasy spaceru
Omijamy bariery architektoniczne na tyle, na ile jest to możliwe w związku z tematyką spaceru. Podczas wydarzenia obecne będą osoby przygotowane do realizowania asysty.
👋 Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wparcia (na przykład asysty, audiodeskrypcji na żywo lub tłumaczenia PJM), napisz lub zadzwoń:
e-mail: fundacja@polskabezbarier.org
telefon/sms: 783-056-093
Poinformuj nas o swoich potrzebach z wyprzedzeniem – pozwolisz nam dzięki temu lepiej przygotować wydarzenie! 🖤

👥 O prowadzących
▰ Anna Szcześniak – siostra dorosłego Damiana w spektrum autyzmu i współzałożycielka inicjatywy "Autentyzm - dla dorosłych z ASD". Absolwentka hebraistyki i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie zajmuje się fundraisingiem w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Przez ostatnie 4 lata związana z Fundacją Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce, w której tworzyła projekty edukacyjne dla amerykańskich potomków polskich Żydów i nie tylko.
▰ Aleksandra Sztajerwald – członkini inicjatywy “Autentyzm - dla dorosłych z ASD”. Stypendystka MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą. Współautorka rekomendacji dla muzeów dotyczących programu Dostępność Plus, przygotowanych przez NIMOZ. Współpracuje z licznymi instytucjami kultury w całej Polsce, otwierając je na potrzeby osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Opracowuje, koordynuje autorskie i innowacyjne projekty, przygotowuje materiały z tekstem łatwym do czytania, testuje nowe rozwiązania, szkoli i doradza. Członkini Zarządu Fundacji SYNAPSIS.
▰ Autentyzm – dla dorosłych z ASD
Oddolna inicjatywa Aleksandry Dybkowskiej, Anny Szcześniak i Aleksandry Sztajerwald stworzona w 2014 r. Są siostrami i przyjaciółkami dorosłych osób w spektrum autyzmu, a w ramach swoich działań organizują wydarzenia kulturalne, które stają się płaszczyzną wzajemnego poznania i zrozumienia dla dorosłych osób w spektrum i neurotypowych. Współpracowały z licznymi organizacjami i instytucjami kultury. Więcej na stronie Autentyzm – dla dorosłych z ASD na Facebooku.

🚸 Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 14. Walka o ulice
Fot. Too boring, 2022, marker na wydruku cyfrowym, 30x40 cm

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę