Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Panel: Rola Kultury i Sztuki w Zapewnieniu Harmonii Społecznej

Panel: Rola Kultury i Sztuki w Zapewnieniu Harmonii Społecznej
📅 Data: czwartek, 24 listopada 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dunaj Instytut Dialogu, Chmielna 26/22 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pojęcie spójności społecznej obejmuje wszelkie próby podejmowane przez jednostkę w celu utrzymania lub poprawy swojej sytuacji w stale zmieniających się warunkach i pod presją otoczenia społecznego. Jako Instytut Dialogu „Dunaj” z udziałem czterech wyjątkowych artystów mamy zamiar odnieść się do tej kwestii z perspektywy kultury i sztuki w panelu „Rola kultury i sztuki w zapewnieniu harmonii społecznej”. Nasi goście podzielą się swoimi refleksjami na ten temat, pozwalając nam spojrzeć na niego ich oczami. Ponadto będziemy mieli okazję przyjrzeć się ich dziełom dotyczącym tego zagadnienia. Jeśli chcesz wziąć udział w tym przepełnionym harmonią wieczorze, by móc spotkać uznanych artystów i zadać im swoje pytania, nasz panel odbędzie się 24. listopada o godz. 18.00 w siedzibie naszego Instytutu przy ul. Chmielnej 26/22. A oto nasi wspaniali goście:

Maria Wollenberg-Kluza – polska malarka, prekursorka współczesnego nurtu malarstwa refleksyjnego, wywodzącego się i nawiązującego w twórczości do polskiego koloryzmu i symbolizmu. Mieszka i tworzy w Warszawie. Autorka licznych publikacji o sztuce oraz kuratorka wystaw.

Zara Bergmann – artystka z Kazachstanu, tworząca sztukę medytacyjną. Jest certyfikowaną terapeutką Reiki i na różne sposoby w swojej sztuce stara się przekazywać innym pozytywną, uzdrawiającą energię. Prowadzi także warsztaty sztuki oraz „mindfulness” w Warszawie.

Leonardo Mendoza – ukończył Narodową Szkołę Malarstwa, Rzeźby i Druku w mieście Meksyk. Jego twórczość łączy w sobie tradycyjne oraz cyfrowe środki wyrazu. Jego prace eksplorują różne sposoby komunikacji i przez ten pryzmat odkrywają przed odbiorcą relację pomiędzy jednostkową i zbiorową świadomością. Głównym źródłem inspiracji w jego ostatniej twórczości są wzajne powiązania wyłaniające się z interakcji między człowiekiem a współczesnymi technologiami.

Bartłomiej Miernik – absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, krytyk oraz reżyser teatralny. Dyrektor artystyczny teatru działającego przy Fundacji Banina, która zajmuje się edukacją poprzez teatr, włączając młodych ludzi w działania partnerskie dotyczące tematów istotnych i rezonujących społecznie, jak tolerancja, relacje rówieśnicze, zmiany klimatyczne, czy migracja.

📅 24.11.2022
🕕 18:00
📍 ul. Chmielna 26/22 Warszawa, III klatka, domofon 322, piętro V
😋 Poczęstunek
🆓 Wstęp wolny
📩 Rejestracja: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧