Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert jubileuszowy Chóru Bemcanto

Koncert jubileuszowy Chóru Bemcanto

reklama
📅 Data: niedziela, 27 listopada 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Bemowskie Centrum Kultury, Górczewska 201 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
W tym roku chór Bemcanto obchodzi 12 rocznicę istnienia zespołu. Z tej okazji zapraszamy do Bemowskiego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert jubileuszowy. Wstęp wolny.

"Bemcanto" to chóralne śpiewanie w miłym gronie, które zakłada rozwijanie pasji do śpiewania wśród mieszkańców Dzielnicy. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkową. Zajęcia w formie warsztatów przekształciły się w formację muzyczną, która doskonaliła się w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.

Chór jest laureatem wielu festiwali: dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie, drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i grajmy Mu..." w Pruszkowie. Grupa wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Śpiewamy Tobie, Wilno” na Litwie. Swoim śpiewem uświetniła wielokrotnie wiele ważnych wydarzeń na Bemowie, m.in. z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czy wybuchu powstania warszawskiego na Boernerowie. Chór wystąpił ponad 100 razy (m. in. wspólnie z Ireną Santor, Ewą Bem, Anną Sroką-Hryń czy Stanisławem Sojką, Ewą Blaszczyk, Melą Koteluk, Maciejem Maleńczukiem oraz dwukrotnie w programach TVP reprezentując Dzielnicę Bemowo w kraju i zagranicą.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę