Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Animacja komentarzem do rzeczywistości w perspektywie studentów

Animacja komentarzem do rzeczywistości w perspektywie studentów

reklama
📅 Data: sobota, 10 grudnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
✨ sala widowiskowa
🤗 wstęp wolny
🎥 transmisja na profilu SDK na Facebook’u
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Plakaty filmowe studentów UAP / wystawa w Galerii SDK “Przy Kozach”

Spotkanie z prof. dr hab. Jackiem Adamczakiem oraz pokaz etiud filmowych studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz.

„Animacja komentarzem otaczającej rzeczywistości" to tytuł seansu, na który złożą się etiudy studentów kierunku Animacja, prowadzonego na Wydziale Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Studenci wielokrotnie w swoich realizacjach podejmują wyzwania, aby za pomocą języka animacji odnieść się do rzeczywistych wydarzeń bądź szerszej problematyki społecznej, ekologicznej czy egzystencjalnej. Język animacji operując metaforą i syntetycznym charakterem obrazowania, potrafi celnie opisać zjawiska, których codziennie jesteśmy świadkami. Te zjawiska i zdarzenia, wzbudzają w nas coraz częściej irytację oraz złość. Niektórych zjawisk, w gonitwie dnia codziennego, nie zauważamy w ogóle i dopiero artystyczny komentarz wzbudza w nas refleksję, a nierzadko tak potrzebny uśmiech.

Pokaz filmowy uzupełni komentarz prof. Jacka Adamczaka połączony z prezentacją pt. „Etap projektowy filmu animowanego". Autor przedstawi swoje unikatowe materiały powstałe w procesie przygotowania jego animowanych filmów do produkcji. Etap projektowy, to podejmowanie przez twórcę kluczowych decyzji artystycznych i warsztatowych. Prezentacja ukaże wielopłaszczyznowe i interesujące aspekty procesu twórczego realizatora filmu animowanego.

Jacek Adamczak
Ur. w 1955 r. w Poznaniu. Reżyser, grafik, animator, scenarzysta. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Profesor sztuk plastycznych.
Kierownik I Pracowni Animacji na Wydziale Animacji i Intermediów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Prodziekan Wydziału Komunikacji Multimedialnej (2003-2008), prorektor ds. studenckich (2008-2016).
Realizator autorskich filmów animowanych współpracujący od 1982 r. zTV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu. Specjalizuje się w różnorodnych technikach animacji rysunkowej. Twórczość skierowana głównie do młodego odbiorcy. W dorobku artystycznym znajdują się między innymi realizacje z cyklu filmów do muzyki klasycznej jak „Eine kleine Nachtmusik", ekranizacje bajek Leszka Kołakowskiego „Jak szukaliśmy Lailonii" i „O wielkim wstydzie" czy tytuły zawarte w antologii Baśni i bajek polskich. Laureat nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych. Uhonorowany w 2008 r. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz „Platynowymi Koziołkami" za całokształt twórczości filmowej podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza „Ale Kino" w Poznaniu w 2016 r.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę