Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Fantastyczna kobieta - seans filmowy z cyklu Kino Kobiet

Fantastyczna kobieta - seans filmowy z cyklu Kino Kobiet

reklama
📅 Data: sobota, 17 grudnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
✨ sala widowiskowa
🤗 wstęp wolny

reż. Sebastián Lelio, Chile/Niemcy/USA/Hiszpania, 2017, 104 min.
Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby. Sebastián Lelio stworzył bohaterkę, która w pojedynkę staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.
(opis producenta)

Sebastián Lelio: reżyser, scenarzysta i producent filmowy, uznawany za jedną z najważniejszych postaci współczesnej kinematografii chilijskiej. Urodził się w Argentynie, młodość spędził w USA i Chile, gdzie ukończył szkołę filmową. W pełnym metrażu zadebiutował Świętą rodziną (Nagroda Publiczności 6. MFF Nowe Horyzonty). Jego dwa filmy podbiły MFF w Berlinie: Glorię nagrodzono za rolę Pauliny Garcíi, a Fantastyczną kobietę za scenariusz.

Cykl filmowy Kino Kobiet to regularne spotkania w Służewskim Domu Kultury z filmami poruszającymi temat kobiecości, z filmami zrealizowanymi nie tylko przez kobiety, o kobietach oraz o ich unikalnych i różnorodnych sposobach postrzegania, doświadczania i interpretowania otaczającej rzeczywistości. Cykl rozpoczął się w roku 2020. Na ekranie nie brakuje filmów dokumentalnych oraz pełnometrażowych fabuł. W ubiegłym sezonie prezentowaliśmy filmy dokumentalne; obecnie skupiamy się na obrazach, które są lub były doceniane na europejskich i światowych festiwalach filmowych oraz cieszyły się zainteresowaniem ambitniejszej części publiczności kin w Polsce i zagranicą.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę