Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

NIEDENTHAL | Czas apokalipsy | Chris Niedenthal i Piotr Jaxa

NIEDENTHAL | Czas apokalipsy | Chris Niedenthal i Piotr Jaxa

reklama
📅 Data: wtorek, 13 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


„Samochód prowadził mój szwagier, Janusz Cieliszak, na tylnym siedzeniu siedzieli operator filmowy i fotograf Piotr Jaxa, i amerykański fotograf. Był to drugi dzień stanu wojennego, raźniej nam było jeździć w grupie. Szwagier był przy kierownicy, żebyśmy mogli w razie czego swobodnie fotografować przez okna samochodu”.

W 41 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego zapraszamy na spotkanie z Chrisem Niedenthalem i Piotrem Jaxą – którzy opowiedzą o pierwszych dniach stanu wojennego z perspektywy fotoreporterskiej.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Puchalska, współkuratorka wystawy NIEDENTHAL.
Więcej o wystawie: link

𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐍𝐢𝐞𝐝𝐞𝐧𝐭𝐡𝐚𝐥
Urodził się w 1950 roku, w Londynie w rodzinie polskich emigrantów. W latach 70. i 80. pracował w Polsce jako korespondent zagraniczny dla takich tytułów jak „Newsweek”, „Time” czy „Der Spiegel”. Na swoich zdjęciach uwiecznił między innymi pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, strajk w Gdańsku 1980 roku, stan wojenny, upadek muru berlińskiego… w 1968 roku otrzymał nagrodę World Press Photo. Po sześcioletnim pobycie w Wiedniu – w 1993 roku wrócił do Polski i brał udział w tworzeniu wielu projektów fotograficznych. W ostatnich latach wrócił do reporterskiego dokumentowania rzeczywistości w Polsce.

𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐉𝐚𝐱𝐚-𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢
niezależny fotograf, operator filmowy. Od lat 80. mieszka w Szwajcarii. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. W swojej karierze ma pracę nad ponad setką różnych filmów, między innymi – jako fotosista oraz operator obrazu drugiej kamery w trylogii filmowej „Trzy kolory” Krzysztofa Kieślowskiego. Jego prace były wybierane w ramach sławnych festiwali, m.in. w Cannes, Mannheim, Krakowie i Los Angeles.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę