Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Spotkanie autorskie z Anną Bolecką "Medalion z perłą"

Spotkanie autorskie z Anną Bolecką "Medalion z perłą"

reklama
📅 Data: niedziela, 04 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Klub Babel, ul.Próżna 5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Bolecką, które będzie świętowaniem premiery nowej, dziesiątej już powieści autorki.

Warszawa dwudziestolecia międzywojennego: kawiarnie, kabarety, teatr, piękne kobiety, ale też problemy zwykłych warszawiaków. Historie bohaterek powieści inspirowane prawdziwymi zdarzeniami z życia kobiet bliskich autorce, jej prababki, babki i matki. Dzięki paczce odnalezionych po wielu latach listów udało się odtworzyć minione chwile, zapomniane uczucia, poznać losy rodziny. Czy znacie swoje rodzinne korzenie? Może i one łączą się z Warszawą, z jej kamienicami, parkami i ulicami.
„Medalion z perłą” - to saga rodzinna, której akcja dzieje się w latach 1922-1945. Spośród wielu bohaterów powieści wyróżniają się dwie postaci kobiece. Julia, żona lekarza, kobieta atrakcyjna, oryginalna, jednak trudna we współżyciu i Wiktoria, młodziutka, pełna wdzięku i temperamentu dziewczyna, która przeżywa swoją pierwszą wielką miłość. Te postaci, znacznie różniące się wiekiem, charakterem i doświadczeniami, w jednym są podobne. Namiętnie i bezkompromisowo przeżywają to, co spotyka je w życiu. Julia nie potrafi przyjąć dobra, jakie ofiaruje jej mąż i ponosi klęskę. Wiktoria nie potrafi wybaczyć zdrady ze strony najbliższych osób, ale nie poddaje się rozpaczy. Młodość zwycięża i los ostatecznie okazuje się dla bohaterki łaskawy. Powieść jest kontynuacją „Medalionu z ametystem”, który spotkał się z życzliwym przyjęciem czytelników.

Anna Bolecka - absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pisarka, historyk literatury (przygotowała do druku edycję dramatów zebranych Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej). W roku 2000 otrzymała Nagrodę Polskiego PEN Clubu za twórczość prozatorską. Jej powieści: "Leć do nieba", "Biały kamień", "Kochany Franz", "Latawce". "Concerto d’amore" cieszą się uznaniem czytelników i zostały przetłumaczone na: niemiecki, francuski, duński, niderlandzki i portugalski.

Fragmenty książki przeczyta Krzysztof Dorosz

Organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę