Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Święto Francji w Skaryszaku

Święto Francji w Skaryszaku
📅 Data: niedziela, 12 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, park Skaryszewski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W niedzielę 12 lipca w parku Skaryszewskim powstanie prawdziwe Francuskie Miasteczko, a w nim mnóstwo atrakcji. Każdy odwiedzający tego dnia Saską Kępę będzie mógł spróbować francuskich przysmaków, posłuchać francuskich piosenek, czy przyłączyć się do akcji malowania przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona.

Od 12.00 do 20.00 odbędzie się już czwarta edycja pikniku rodzinnego, gdzie organizatorzy, czyli Francusko-Polska Izba Gospodarcza, postarają się odtworzyć atmosferę wyjątkowo hucznych obchodów święta narodowego Francji.

Na ponad 40 stoiskach każdy z wystawców przygotuje liczne animacje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponieważ Francja to kolebka dobrej kuchni nie zabraknie stoisk z typowymi francuskimi produktami, jak sery i wina, a na miejscu będą świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat, bagietki i quiche oraz wyborne naleśniki, które w ubiegłych latach zyskały wielu amatorów. Na scenie głównej przy Jeziorku Kamionkowskim odbędzie się finał konkursu piosenki francuskiej, w którym finaliści konkursu, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Warszawy, zmierzą się w walce o główną nagrodę – wyjazd do Paryża. Przez cały czas odbywać się będą również liczne konkursy z wiedzy o Francji, występ sommeliera, który opowie o tym jak najlepiej dobierać wino, a także pokaz kulinarny z udziałem Davida Gaboriaud, francuskiego kucharza, który podbija polskie podniebienia i serca!

Jakie inne animacje czekać będą tego dnia na odwiedzających? Planowane jest przygotowanie kilku stref tematycznych promujących różne regiony Francji oraz wydarzenia, z których ten kraj słynie. Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych będą mogli przejechać się po uliczkach Saskiej Kępy elektrycznym, w pełni ekologicznym samochodem, Panie zaprosimy do zapoznania się z francuską modą i nowinkami kosmetycznymi prosto z Prowansji a dzieci do wielu aktywności fizycznych i udziału w licznych konkursach. Całość imprezy przewidywana jest do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy i dużych i małych! Każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: impreza koncert dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!