Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Letnie atrakcje z dobrą energią E.ON

Letnie atrakcje z dobrą energią E.ON

reklama
Spędź ostatnie dni lata z dobrą energią. E.ON zaprasza do kina w Elektrowni Powiśle!

Wygodny leżak, popcorn i najgłośniejsze filmy dokumentalne ostatnich miesięcy - E.ON zaprasza mieszkańców Warszawy do kina pod chmurką w Elektrowni Powiśle.

Wakacje powoli dobiegają końca. Warto jednak wycisnąć z nich jeszcze trochę, korzystając z pogody i długich wieczorów. O pomysły na to, jak spędzić czas, nietrudno. W sierpniu czekają jeszcze atrakcje zorganizowane dla warszawiaków przez E.ON Polska. Firma w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:30 zaprasza do Elektrowni Powiśle, gdzie we współpracy z Docs Against Gravity organizuje do końca sierpnia Kino Dobrej Energii.

Pod gołym niebem wyświetlane są ciekawe filmy dokumentalne. Wstęp jest bezpłatny. Dla wszystkich głodnych – nie tylko filmowych wrażeń – od godziny 18:30 czeka specjalnie przygotowana strefa E.ON, w której można odebrać popcorn. Wystarczy wygodnie usiąść w leżakach i oddać się relaksowi, oglądając interesujące firmy.

Relaks pod gołym niebem

W sierpniu zobaczyć będzie można jeszcze: włoski dokument „Po co nam architekci?". Projekcja zaplanowana jest na 16 sierpnia. Film miał premierę w 2021 roku. Oczami Antonio Citterio, znanego włoskiego projektanta oraz Patricii Viel, współzałożycielki mediolańskiej pracowni architektonicznej ACPV, przedstawiona jest holistyczna wizja architektury jutra, opartej na rozejmie między naturą a urbanizacją.

Dwa dni później, 18 sierpnia, wyemitowany zostanie szwedzki dokument „Najpiękniejszy chłopiec na świecie". W 1970 roku Luchino Visconti szukał w różnych krajach młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji Śmierci w Wenecji Tomasza Manna. Po castingu w Sztokholmie angaż otrzymał 15-letni Björn Andresen. Rok później, podczas premiery filmu w Londynie, w obecności królowej Elżbiety Visconti okrzyknął swojego aktora najpiękniejszym chłopcem na świecie. Przydomek nadany przez Viscontiego przykleił się do Björna na resztę życia i stał się jego przekleństwem.

W kinie Dobrej Energii 23 sierpnia wyemitowany zostanie także francuski dokument „Zbawiciel na sprzedaż". Twórcy dokumentalnego filmu, który ogląda się niczym thriller, zadają pytanie, czy płótno „Salvator mundi" faktycznie jest dziełem Leonarda da Vinci, przedstawiają również mechanizmy rządzące rynkiem sztuki.

Więcej informacji o planowanych seansach: eon.pl/kinoletnie

Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
W sierpniu warto jeszcze wziąć udział w Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W tym roku odbywa się jego 13. edycja. Od 3 lat wydarzenie wspiera E.ON. Do 27 sierpnia w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego można wysłuchać koncertów muzyki klasycznej i jazzowej. W programie przewidziano także spektakle i spotkania dla dzieci. Pełen program dostępny jest na na stronie wydarzenia.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!