Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przeziębienie? Grypa? Angina? W jaki sposób najszybciej uzyskasz L4?

Przeziębienie? Grypa? Angina? W jaki sposób najszybciej uzyskasz L4?
Infekcje górnych dróg oddechowych są często uważane za niegroźne. Jednak specjaliści zalecają, aby w tym czasie zapewnić organizmowi odpoczynek i unikać kontaktu z innymi ludźmi, żeby nie przenosić zakażenia dalej. W takich sytuacjach pracownik może skorzystać z prawa do zwolnienia chorobowego. Sprawdź, czy wiesz, w jaki sposób najszybciej możesz otrzymać taki dokument!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Bakteryjne i wirusowe choroby infekcyjne znacznie częściej pojawiają się w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Gorączka, bóle mięśni, osłabienie i ogólne złe samopoczucie sprawiają, że osobista wizyta w przychodni może być naprawdę męcząca. Dodatkowo osoba chora może w ten sposób zarażać innych pacjentów. Dlatego w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja online. Jak wygląda taka porada lekarska?

L4 online – od czego zacząć?Aby uzyskać takie zwolnienie, należy zgłosić się do lekarza, który posiada odpowiednie uprawnienia, nadane przez zakład ubezpieczeń społecznych. Wówczas możliwe jest także wystawienie L4 podczas konsultacji online. Lekarze z Halomed mogą wystawić takie zwolnienie, a czas oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki – warto zdecydować się też na wersję ekspresową, wówczas na rozmowę z lekarzem można umówić się w mniej niż godzinę.

Właśnie dlatego telemedycyna cieszy się tak dużą popularnością – korzystając z tradycyjnej przychodni, uzyskanie takiego zwolnienia może trwać wiele godzin i często wymaga sporo wysiłku i cierpliwości.

Co trzeba zrobić, aby podczas konsultacji otrzymać L4 online?O tym, czy stan zdrowia pacjenta wymaga pozostania w domu, decyduje lekarz. W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych może się też okazać, że e-wizyta to za mało i konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań. Jednak wiele infekcji da się diagnozować zdalnie – w taki sposób można najszybciej uzyskać zwolnienie L4 i otrzymać receptę oraz poradę dotyczącą leczenia.

Przeczytaj również Opieka medyczna przez internet a e-recepta – jak to działa w praktyce?

Jak przygotować się do e-wizyty?Do takiej wizyty warto się odpowiednio przygotować. Lekarz może zapytać o aspekty takie jak:
• objawy choroby,
• ich natężenie,
• od kiedy się utrzymują,
• charakter wykonywanej pracy,
• choroby towarzyszące,
• przyjmowane leki,
• alergie.

Jeśli czujesz, że możesz mieć problem z szybką odpowiedzią i nie chcesz o niczym zapomnieć, to dobrym pomysłem może być spisanie tych informacji na kartce. Niektórzy pacjenci podczas wizyty odczuwają stres mogący utrudnić sprawne przekazywanie informacji. Przygotowanie się do wizyty ułatwi też lekarzowi postawienie diagnozy.

Czy L4 trzeba zawozić do miejsca pracy?Wiele osób zastanawia się, czy zwolnienie lekarskie trzeba osobiście dostarczyć do pracodawcy. Jednak już od wielu lat w Polsce działa system teleinformatyczny, który pozwala na wystawienie zwolnienia lekarskiego w formie elektronicznej i natychmiastowe przesłanie go do pracodawcy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu chory pracownik nie musi osobiście fatygować się do zakładu pracy i może w spokoju odpoczywać i wracać do zdrowia.

Zwolnienie online wystawione podczas e-wizyty nie różni się niczym od tego otrzymanego w trakcie stacjonarnej konsultacji z lekarzem w przychodni.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!