Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sezonowa wymiana opon - dlaczego jest ważna?

Sezonowa wymiana opon - dlaczego jest ważna?

reklama

Sezonowa wymiana opon jest ważnym elementem eksploatacji auta, chociaż często o tym zapominamy. Dlaczego bezwzględnie powinniśmy zmieniać ogumienie z letniego na zimowe i odwrotnie, kiedy nadchodzi zmiana pogody?

1. Opony zimowe i letnie różnią się od siebie

2. Zmiana opon zapewnia bezpieczeństwo

3. Właściwe opony to także mniejsze spalanie

Opony zimowe i letnie różnią się od siebie

Chociaż możemy nie widzieć tego na pierwszy rzut oka, opony sezonowe znacząco różnią się pomiędzy sobą. Te dedykowane na ciepłe miesiące w roku wykonywane są z twardej gumy, która lepiej trzyma się rozgrzanej szosy, a także sprawnie odprowadza wodę po deszczu. Z kolei ogumienie zimowe jest miękkie i "klejące", co sprawia że lepiej trzyma się oblodzone, zaśnieżonej powierzchni. Wariant zimowy ma również głębszy, bardziej agresywnie wycięty bieżnik, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka poślizgu oraz aquaplanningu. Co się stanie, jeżeli użyjemy opon na odwrót? W przypadku jazdy latem na zimówkach bardzo szybko zużyjemy komplet do cna. jednak w drugą stronę sprawa jest o wiele poważniejsza, ponieważ wydłużamy drogę hamowania i ryzykujemy wypadek.

Zmiana opon zapewnia bezpieczeństwo

Wymiana opon Warszawa Białołęka umożliwia zachowanie ich wszelkich parametrów jezdnych, które są dostosowane do konkretnego sezonu. Dodatkowo nie ścieramy opon tak bardzo, jak przy błędnym użytkowaniu, dzięki czemu będziemy w stanie wykorzystać je w następnym sezonie. Zamiana pozwala jednak przede wszystkim na utrzymanie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa podróży zarówno dla nas, jak i dla innych użytkowników drogi - należy pamiętać, że niewłaściwie serwisując samochód ryzykujemy nie tylko swoje zdrowie i życie, ale także stajemy się także zagrożeniem dla innych. Wymiana opon, podobnie jak wymiana oleju silnikowego Warszawa oraz wymiana klocków hamulcowych Warszawa powinny być więc naszym priorytetem. Dobry warsztat samochodowy Warszawa zrobi nam to od ręki.

Właściwe opony to także mniejsze spalanie

Poza kwestią bezpieczeństwa i komfortu jazdy rodzaj opon względem warunków panujących na drodze ma wpływ na jeszcze jedną istotną rzecz - eksploatację auta. Jeżdżąc na niewłaściwych oponach, szczególnie w wariancie "zimówki + lato", musimy liczyć się z tym, że samochód zacznie spalać więcej benzyny, a jego ogólna wydajność również będzie pogorszona. Z tego powodu nie warto zwlekać z wymianą i gdy widzimy, że następuje zmiana pogody, należy zadbać o opony. Wulkanizacja Warszawa pomoże nam szybko i sprawnie rozwiązać ten problem.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama