Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Paczkomat InPost trafił do Warszawy

Paczkomat InPost trafił do Warszawy

reklama

Sieć Paczkomatów InPost powiększa się z każdym miesiącem. Nowe urządzenie tego typu trafiło do Warszawy.

Marka InPost to jedna z najpopularniejszych firm świadczących usługi logistyczne. InPost, będący liderem branży, obecny jest na rynku od ponad 20 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie umożliwiło marce stworzenie sieci Paczkomatów czyli nowoczesnych urządzeń pozwalających na samodzielną wysyłkę oraz odbiór paczek. Pierwsze Paczkomaty InPost trafiły na polskie ulice we wrześniu 2009 r. i szybko zdobyty sympatię klientów. Obecnie na terenie naszego kraju działa już ponad 6000 maszyn tego rodzaju. Najnowszy Paczkomat InPost trafił właśnie do Warszawy.

Paczkomat o numerze WAW71A znajduje się na ulicy Grochowskiej 249/251. Gdzie konkretnie? Urządzenie umieszczone zostało nieopodal sklepu z materacami Selene obraz banku Credit Agricole (https://inpost.pl/paczkomat-warszawa-waw71a-grochowska-paczkomaty-mazowieckie). Opisywany Paczkomat umożliwia wysyłkę oraz odbiór paczki o maksymalnych wymiarach 41 × 38 × 64 cm i wadze 25 kg.  W jakich godzinach można korzystać z urządzenia InPost? Tak naprawdę… w dowolnych. Jak to możliwe? Otóż maszyna czynna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu! Naturalnie warszawska sieć Paczkomatów nie ogranicza się wyłącznie do jednego urządzenia. W jaki zatem sposób znaleźć pozostałe urządzenia? W tym celu należy skorzystać z prostej wyszukiwarki Paczkomatów dostępnej pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-warszawa.

Nie korzystasz z Paczkomatów ponieważ – mówiąc wprost – nie wiesz jak je obsługiwać? To bardzo proste! Zacznijmy od wysyłki paczek. Możesz tego dokonać na jeden z dwóch, dostępnych sposobów, a mianowicie przez internet lub w Paczkomacie.

Jak nadać paczkę za pomocą internetu?

  • Wejdź na stronę inpost.pl/SzybkieNadania/,
  • Wypełnij formularz i zapłać online,
  • Wydrukuj otrzymają etykietę i przyklej na zabezpieczoną paczkę,
  • Na ekranie Paczkomatu wybierz odpowiednie opcje i zeskanuj kod etykiety,
  • Włóż paczkę do skrytki i zamknij drzwiczki.

Jak nadawać paczkę w Paczkomacie?

  • Na ekranie Paczkomatu wybierz opcję nadania paczki w urządzeniu,
  • Wpisz gabaryty przesyłki, numer telefonu, adres e-mail odbiorcy i nadawcy oraz adres Paczkomatu docelowego,
  • Zapłać za przesyłkę kartą, kodem  BLIK lub środkami z Managera Paczek,
  • Umieść paczkę w skrytce i zamknij drzwiczki.

Jak odebrać paczkę?

Odbiór paczki jest równie prosty, co jej nadanie. Jak to zrobić? Oddajmy głos panu Rafałowi Brzosce, prezesowi InPost: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku”.

Dlaczego warto wybierać Paczkomaty InPost?

Korzystanie z Paczkomatów to prosty i tani sposób na bezpieczne wysyłanie oraz odbieranie przesyłek. To także komfort i wygoda, bowiem urządzenia dostępne są przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt ekologiczny. Jak się bowiem okazuje, korzystanie z Paczkomatów jest o wiele bardziej ekologiczne niż tradycyjna forma przesyłki tj. kurierem.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama