Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Eventy w czasie pandemii. Jak zorganizować bezpieczną imprezę?

Eventy w czasie pandemii. Jak zorganizować bezpieczną imprezę?

reklama

Znane przysłowie, a dokładniej przekleństwo chińskie brzmi „Obyś żył w ciekawych czasach”. Faktycznie przyszło nam żyć w czasach przełomowych. Nikt z nas zapewne nie przypuszczał, że będziemy musieli zachowywać reżim sanitarny i chodzić w maseczkach. Jest koniec 2020 roku i na chwilę obecną mamy wszędzie obostrzenia, które nie pozwalają organizować imprez. Sytuacja jednak zmienia się dynamicznie. Niebawem do Polski trafią szczepionki przeciwko Covid-19. Zaordynowanie ich zajmie nieco czasu, ale w końcu wrócimy do normalności. Jesteśmy już wszyscy zmęczeni izolacją. Jak tylko pojawi się możliwość chętnie skorzystamy z usług agencji eventowej, organizującej na przykład imprezy firmowe, eventy, organizacje gali, wigilie firmowe, imprezy tematyczne etc.

  1. Kiedy obostrzenia mogą zostać zniesione?
  2. Aktualne zasady i ograniczenia
  3. Konferencje online
  4. Czego nie unikniemy po zluzowaniu obostrzeń?
  5. Oferta agencji eventowej

Kiedy obostrzenia mogą zostać zniesione?

W chwili obecnej rząd Mateusza Morawieckiego ma uzasadnione obawy, że organizacja imprez niosłaby za sobą wiele przypadków osób chorych na koronawirusa. Obostrzenia istnieją w związku z aktualną wysoką liczbą zakażonych. Jeśli na przełomie stycznia i lutego zaszczepieni zostaną medycy, służby mundurowe oraz osoby po 60. roku życia, czyli Ci najbardziej narażeni na zachorowanie, obostrzenia najprawdopodobniej zostaną choćby w części zniesione. Jeszcze w październiku mogliśmy poprosić agencję eventową z Katowic o organizację integracji na Śląsku z dopuszczalną liczbą osób do 150. Oczywiście z zachowanymi wymogami reżimu sanitarnego.

agencja eventowa

Aktualne zasady i ograniczenia

Aktualnie obowiązuje zakaz organizowania spotkań i imprez niezależnie od ich rodzaju. Wyjątek stanowią imprezy i spotkania organizowane w domu. Od 28 listopada 2020 roku w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może brać udział maksymalnie 5 osób, nie wliczając w to domowników. Przy takich obostrzeniach nie ma co myśleć o organizacji wigilii firmowej.

Konferencje online

„Rzeczy niemożliwe robimy na już – na cuda trzeba chwilę zaczekać” to dewiza agencji eventowej Evtrad Events działającej w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Organizacja eventu na chwilę obecną jest niemożliwa, ale zorganizowanie wydarzenia online, jak najbardziej. Konferencja online – to jest to, co aktualnie daje możliwość kontaktów biznesowych. Firmy muszą pracować, rozwijać się, nawiązywać kontakty, stawiać na reklamę. Jeśli wydarzenia online mogą w tym pomóc, stawiajmy na agencję eventową, która podoła organizacji tego typu wydarzeń.

Czego nie unikniemy po zluzowaniu obostrzeń?

W czasie, kiedy imprezy firmowe można było organizować do 150 osób, należało wprowadzić procedury bezpieczeństwa, które to zapewne po poluzowaniu zakazów będzie trzeba ponownie wdrożyć. Dla przypomnienia z punktu widzenia bezpieczeństwa uczestników należy zadbać o minimalizację kontaktów, zatem izolacja w przestrzeni musi być zachowana. Chodzi tu mniej więcej o to, aby grupy przebywające w hotelu, nie miały ze sobą kontaktu. Należy zachować bezwzględnie zasadę dystansu 2m. Zasada ta dotyczy kontaktów zarówno w hotelach, jak i podczas eventów, konferencji, imprez tematycznych, spotkań integracyjnych. Nie można zapominać o wentylacji pomieszczeń. Badania naukowe nad koronawirusem dowodzą, że w często wentylowanych pomieszczeniach zaraża się zdecydowanie mniej osób. Bezdotykowy kontakt uczestników to również ważny aspekt, jak i dezynfekcja pomieszczeń, choćby poprzez ozonowanie. Potrzebne jest pomieszczenie dla potencjalnych zarażonych, tzw. izolacja, które to zapewnia dobra agencja eventowa. Evtrad Events, radzi sobie z tym bez problemowo, dbając o bezpieczeństwo uczestników imprez.

Oferta agencji eventowej

Biorąc pod uwagę organizację imprez integracyjnych na Śląsku oferta jest bardzo rozbudowana. Do wyboru mamy:

- wydarzenia specjalne – w tym organizację gali, kongresów, koncertów, imprez jubileuszowych, imprez masowych, imprez dla dzieci, spotkań świątecznych oraz eventów plenerowych,

- imprezy firmowe – organizowanie jubileuszy firmowych, pikników firmowych, festynów firmowych, imprez tematycznych, konferencji, wyjazdów integracyjnych i szkoleń,

- PR Events – przygotowywanie targów branżowych, premier motoryzacyjnych, pokazów, wystaw,  warsztatów, akcji promocyjnych.

Zaplecze w formie techniki scenicznej w tym nagłośnienia, oświetlenia, multimedia, hale namiotowe, czy meble eventowe leżą po stronie agencji eventowej. Klient nie musi się zajmować załatwianiem spraw związanych z częścią artystyczną. Agencja dba o występy gwiazd, zespołów, kabaretów, konferansjerów, pokazów barmańskich oraz animatorów. Reasumując zlecając wykonanie na przykład organizacji gali możemy liczyć na kompleksową obsługę, również w zakresie wynajmu hostess, fotorelacji, fotobudki, realizacji audio-video oraz scenografii eventowej.

Oferta spora i jakże chciałoby się z niej skorzystać. Niestety nieco musimy zaczekać, ale tym większa czeka nas radość, kiedy wreszcie będziemy mogli wyrwać się na events. Przeczekajmy, póki co skupmy się na konferencjach online.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama