Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dni otwarte uczelni VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Dni otwarte uczelni VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 27 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 28 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, ul. Arabska 7A, Saska Kępa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


27 i 28 czerwca VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie zaprasza na dni otwarte. Jest to świetna okazja do poznania uczelni, zaplecza dydaktycznego jakim dysponuje placówka i atmosfery w niej panującej. Okazja do porozmawiania z wykładowcami, pracownikami oraz studentami o perspektywach jakie dają studia w VIAMODA, a także możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach w ramach cyklu Spotkania z ekspertem. Czeka Was też odrobina dobrej zabawy podczas warsztatów oraz okazja do obejrzenia wybranych kolekcji studentów VIAMODA podczas WARSAW FASHION STREET, przy akompaniamencie niesamowitej Goshki Banki.

Startujemy w sobotę, 27 czerwca już o godz. 9:00 z wykładami otwartymi, które poprowadzą specjaliści firm COATS i ELMATEX.
Przedstawiciel firmy COATS - największego światowego producenta nici przemysłowych, zamków błyskawicznych oraz dystrybutora taśm rzepowych opowie o niezwykle ważnej roli nici w odzieży, jako elementu łączącego części odzieży w określoną strukturę, ale także jako o narzędziu do budowania jakości i estetyki wyrobu, o problemach i przyczynach ich powstawania w procesie szycia maszynowego typu zrywy nitek, „przepuszczone” ściegi, pomarszczone szwy.
O najczęstszych błędach występujących przy szyciu odzieży oraz metodach ich uniknięcia poprzez dobór igieł i nici o odpowiednich parametrach będzie mówił też specjalista firmy ELMATEX, który udowodni słuchaczom wykładu jak ważne dla projektanta powinny być wszystkie aspekty technologiczne już na etapie projektowania. Opowie co nieco o rozwiązaniach, jakie stosuje się podczas szycia np. galanterii i odzieży skórzanej, o tym jaki wpływ może mieć igła na wygląd ściegów na skórze naturalnej i jakimi zasadami kierować się przy doborze igieł do szycia dla różnych rodzajów materiałów.
Kolejnym ważnym punktem dni otwartych w VIAMODA jest warsztat, podczas którego gwarantujemy po prostu dobrą zabawę. Główną bohaterką naszego warsztatu będzie Scuola Bambola – lalka maskotka uczelni VIAMODA, której trzeba zaprojektować i uszyć ubranie, zadbać o odpowiednią fryzurę itp. Podczas warsztatu nauczycie się jak zrobić taką lalkę, jak ją wystylizować, jak łączyć, zestawiać różne materiały i jak bawić się dodatkami, które ostatecznie mogą zdecydować o wyglądzie naszej lalki. Na warsztat zapraszamy w sobotę, w godzinach 13:30 – 17:00.

W niedzielę zapraszamy Was na pokaz mody wybranych kolekcji studentów VIAMODA, który odbędzie się w ramach WARSAW FASHION STREET. Będzie to rodzaj spektaklu modowego, gdzie muzycznych wrażeń dostarczy nam Goshka Banka, a swoje kolekcje pokażą Julita Ołdziejewska - projektantka i właścicielka marki THE BEAST, Dastin Poraziński - utalentowany, młody projektant, wielokrotnie wyróżniany w konkursach modowych oraz Mohamed Moamen - pracujący już w branży modowej bardzo aktywny młody projektant z dużym talentem plastycznym.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Osoby chcące brać udział w wykładach i warsztatach prosimy o wysyłanie zgłoszeń z dopiskiem Dzień otwarty na adres mailowy: rektorat@viamoda.edu.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧