Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Debata „Ja się po prostu mojego dziecka nie wyprę”. Doświadczenia rodziców osób nieheteronormatywnych

Debata „Ja się po prostu mojego dziecka nie wyprę”. Doświadczenia rodziców osób nieheteronormatywnych

reklama
📅 Data: poniedziałek, 05 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na debatę towarzysząca wystawie „Czułość i aktywizm. Rodzice osób LGBT+”.

poniedziałek, 5 grudnia 2022, godz. 18:30-20:00
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 Warszawa (wejście od ul. Kubusia Puchatka)

Na spotkaniu dowiecie się, z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice osób nieheteronormatywnych w Polsce, gdzie mogą znaleźć wsparcie i potrzebną wiedzę, a także jak troska o dzieci przeradza się w aktywizm na rzecz innych rodziców oraz społeczności LGBT+.

W dyskusji wezmą udział:
Marek Błaszczyk, współzałożyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia My, Rodzice,
Katarzyna Remin, założycielka i prowadząca Akademii Zaangażowanego Rodzica,
Ewelina Negowetti, aktywistka na rzecz transpłciowych dzieci i ich rodziców.

Spotkanie poprowadzi Anton Ambroziak, dziennikarz.

W trakcie debaty odniesiemy się do treści wystawy „Czułość i aktywizm. Rodzice osób LGBT+” i uzupełnimy ją o szerszy kontekst działań prowadzonych przez i dla rodziców osób nieheteronormatywnych.
Wystawę można oglądać w Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6 Warszawa) do 16 grudnia 2022, czwartek-niedziela godz. 15:00-19:00.
O wystawie: link

Spotkanie będzie równolegle transmitowane na stronie Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna na Facebooku.

W przypadku chęci uczestnictwa w wydarzeniu przez osobę z niepełnosprawnością/ami, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: [email protected]
Informacja o potrzebach danej osoby pomoże nam w zapewnieniu dostępności.

---
Biogramy osób uczestniczących w debacie:

Marek Błaszczyk - od ok. 8 lat działa w ruchu rodziców osób LGBTQIA. Współzałożyciel i pierwszy prezes My, Rodzice – Stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA. Od kilku miesięcy codziennie rozmawia z nowymi osobami, które chcą wstąpić do grupy rodziców osób LGBT+ na Facebooku. Poglądów „kołakowskich”: konserwatywno-liberalny socjalista. Ojciec i dziadek. Rodzina Błaszczyków liczy 16 osób, w tym para lesbijek.
Szczególne zainteresowanie w ramach ruchu rodziców osób LGBT+: osoba nieheteronormatywna jako członek rodziny we wszystkich rolach: dziecko, wnuk/wnuczka, brat/siostra, matka/ojciec, szwagier/ bratowa, synowy/córkowa, etc.

Katarzyna Remin – coach, trenerka umiejętności społecznych oraz edukacji antydyskryminacyjnej. Absolwentka studium warsztatu grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na Rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji. Redaktorka m.in. publikacji „My, rodzice” i „Tęcza w siedmiu odsłonach”. W latach 2009-2021 pracowała i pełniła różne funkcje w Kampanii Przeciw Homofobii. Inicjatorka oraz koordynatorka kampanii społecznych KPH „Rodzice odważcie się mówić” (2013) oraz „Przekażmy sobie znak pokoju” (2016). Stworzyła i od 10 lat prowadzi Akademię Zaangażowanego Rodzica, jedyny w Polsce program szkoleniowo-rozwojowy dla rodziców osób LGBTQ.

Ewelina Negowetti - adminka grupy „Transpłciowość w rodzinie” – największej polskiej grupy samopomocowej dla rodziców dzieci transpłciowych. Aktywistka na rzecz transpłciowych dzieci i ich rodziców. Edukatorka, trenerka, coach, certyfikowana mediatorka szkolna oraz ilustratorka edukacyjna. Prowadzi społeczne dyżury informacyjno-edukacyjne w temacie transpłciowości dla rodziców i pedagogów. Od wielu lat współpracuje z samorządem, szkołami, korporacjami i organizacjami NGO w zakresie edukacji na temat transpłciowości. Ekspertka w zakresie transpłciowości. Laureatka plebiscytu LGBT Diamonds Awards w 2022 roku w kategorii Ambasadorka osób LGBT+. Z wykształcenia specjalista ds. zarządzania organizacjami pozarządowymi.

Anton Ambroziak - od 2017 roku dziennikarz i reporter w OKO.press. Wcześniej pracował w kulturze i współtworzył trzeci sektor. Za pracę dziennikarską uhonorowany nagrodami: Amnesty International „Pióro Nadziei” (2018), Kampanii Przeciw Homofobii „Korony Równości” (2019). Nominowany do nagrody „Zielony Prus” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za wyróżniający start w zawodzie. W OKO.press pisze o usługach publicznych: najczęściej szkołach i mieszkaniach. Sprawdza, jak wygląda w Polsce (i na świecie) życie mniejszości, w tym osób LGBTQ i uchodźców. Czasem robi wycieczki w tematy związane z rolą tożsamości w życiu społeczno-politycznym. Poza pracą w OKO.press, współpracuje z magazynem „Replika”, jedynym tęczowym dwumiesięcznikiem w Polsce. Entuzjasta data journalism i human stories. Raczej analiza niż publicystyka.

---
Debata jest częścią projektu „Czułość i aktywizm. Rodzice osób LGBT+” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” we współpracy ze Stowarzyszeniem My, Rodzice. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Patronaty, matronaty i transonaty: Pracownia Duży Pokój, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę