Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Barefoot Projekt Czysta Plaża

📅 Data: sobota, 20 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:15

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Plaża przy Temacie Rzeka, pod Mostem Poniatowskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Posprzątajcie z nami polskie plaże! 20 czerwca ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy w Polskę sprzątać plaże z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Zaczynamy od Warszawy. Na każdego, kto do nas dołączy, czeka świetna zabawa w promieniach słońca oraz okazja do sprzątnięcia ulubionych plaż. Daj dobry przykład innym i pomóż nam w porządkach!

Zrobiło się cieplej. A jak tylko wyjrzało słońce, warszawiacy postawili na relaks nad Wisłą. Niestety, po takim dniu czystość plaży pozostawia wiele do życzenia. Mamy na to rozwiązanie – w sobotę, 20 czerwca, o godzinie 11:15 spotykamy się na plaży przy Moście Poniatowskiego w Temacie Rzeka. To, zdaniem National Geographic, jedna z najpiękniejszych plaż miejskich na świecie.

Ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy sprzątać plaże z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Każdy może do nas dołączyć – czekamy na wolontariuszy! Wystarczy zarejestrować się na stronie link lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie stał na plaży.

Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Pełnoletni wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Po zakończeniu sprzątania będzie także można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak Mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży czy hula-hop. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Warszawa to dopiero początek naszej drogi do czystych plaż w Polsce. W ramach tegorocznej akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża w czerwcu, lipcu i sierpniu posprzątamy zarówno nadmorskie miejscowości, jak i plaże miejskie, tak by można było po nich spacerować bosą stopą.

– Barefoot Beach Rescue Project to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, której celem jest zaangażowanie lokalnych społeczności i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenie plaż – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. – W tych kwestiach mamy jeszcze sporo do zrobienia. Dlatego kolejny raz będziemy chcieli uświadomić, jak ważne jest zachowanie po sobie porządku. Czyste morze, złoty piasek, a na nim tylko ślady bosych stóp, to jest nasz plan na 2015 rok.

Zdaniem ekologów, każdy śmieć stanowi realne zagrożenie dla przyrody, szczególnie dla wodnych zwierząt i ptaków. Na przykład w torebki foliowe zwierzęta łatwo mogą się zaplątać, skutkiem czego często padają z głodu, wyczerpania lub z powodu uduszenia, nie mogąc się samodzielnie oswobodzić.

– Nasza współpraca z Barefoot Projekt Czysta Plaża przynosi realne korzyści zarówno dla przyrody, jak i dla milionów ludzi wypoczywających nad morzem i w górach – podsumowuje dotychczasowe działania Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska – Dlatego po raz kolejny przystępujemy do konkretnych działań, które pomagają zachować naszą przyrodę w dobrym stanie od Bałtyku po Tatry. Sprzątamy Polskę i prowadzimy edukację ekologiczną, bo chcemy, aby następne pokolenia mogły uczyć się od nas, jak dbać i chronić środowisko naturalne w przyszłości.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧