Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

PRAWORZĄDNOŚĆ WARTOŚCIĄ EUROPEJSKĄ | spotkanie z prof. Adamem Strzemboszem i pokaz filmu

PRAWORZĄDNOŚĆ WARTOŚCIĄ EUROPEJSKĄ | spotkanie z prof. Adamem Strzemboszem i pokaz filmu

reklama
📅 Data: sobota, 10 grudnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wraz z Fundacją Konrada Adenauera zapraszamy na spotkanie z profesorem Adamem Strzemboszem i pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Bożeny Garus-Hockuby pt. „Adam Strzembosz – Pierwszy Sędzia Rzeczypospolitej”.

Popołudnie (16:00) rozpoczniemy pokazem filmu – dokumentu przybliżającego działalność Adama Strzembosza, który od czasów „Solidarności”, poprzez pomoc opozycji demokratycznej w latach 80., pracę w rządzie Tadeusza Mazowieckiego oraz pracę naukową na KUL-u i UW, zaangażował się w tworzenie niezawisłego sądownictwa, wolnego od politycznych nacisków. Po projekcji chwilę porozmawiamy z reżyserką i bohaterem filmu o tym, co ujrzeliśmy na ekranie.

Następnie (około godziny 17:15) poświęcimy się dyskusji w dwugłosie – pomiędzy prof. Adamem Strzemboszem a prowadzącym spotkanie Stanisławem Zakroczymskim – dotyczącej praworządności jako wartości europejskiej.

Prof. Adam Strzembosz – wiceminister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, I Prezes Sądu Najwyższego (1990-1998). Jedna z głównych postaci podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie w 2017 roku.
Bożena Garus-Hockuba – absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka filmów dokumentalnych m.in. pokazywanego w Domu Spotkań z Historią oraz nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmu „Siostry Lilpop i ich miłości”.
Stanisław Zakroczymski – absolwent historii na Kolegium MISH UW, doktoryzuje się z prawa administracyjnego w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, związany Magazynem Kontakt. Autor wywiadu rzeki z prof. Adamem Strzemboszem „Między prawem i sprawiedliwością”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę