Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zabawa w Boga - Projekcja filmu w ramach festiwalu Bom Dia Brasil

Zabawa w Boga - Projekcja filmu w ramach festiwalu Bom Dia Brasil
📅 Data: piątek, 12 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W trakcie Festiwalu Bom Dia Brasil 2015 po raz kolejny zapraszamy na ucztę dla kinomanów i miłośników kina brazylijskiego. W tym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaprezentujemy film poruszający temat Amazonii, po którym odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi. W tym roku planujemy projekcję filmu "Zabawa w Boga" (At Play in the Fields of the Lord).
Jest to ekranizacja powieści Petera Matthiessena, ukazująca dramatyczne zderzenie dwóch odmiennych cywilizacji w sercu brazylijskiej Amazonii. W atmosferze tajemnicy i niedopowiedzeń, film ten obrazuje próbę chrystianizacji Indian oraz ingerencji w ich tradycje, wierzenia i kulturę.
Nieopodal amazońskiej dżungli ląduje samolot z dwoma amerykańskimi najemnikami - Wolfem (Tom Waits) i pół- krwi Indianinem, Lewisem Moonem (Tom Berenger). Paszporty żołnierzy zostają skonfiskowane przez Guzmana (José Dumont), brazylijskiego komendanta, który w zamian za paliwo oraz zwrócenie dokumentów żąda zbombardowania jednej z indiańskich wiosek. Na terenie zamieszkiwanej przez plemię Niaruna osady ma bowiem powstać kopalnia złota. W międzyczasie żołnierze spotykają małżeństwo misjonarzy, Lesliego Hubena (John Lithgow) i jego żonę Andy (Daryl Hannah). Do misji przybywają również Martin Quarier (Aidan Quinn) i jego żona Hazel (Kathy Bates), którym towarzyszy kilkuletni syn. Ich zadaniem jest objęcie placówki po katolickich poprzednikach, zamordowanych przez tubylców.

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Wstęp wolny


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę