Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zabawa w Boga - Projekcja filmu w ramach festiwalu Bom Dia Brasil

Zabawa w Boga - Projekcja filmu w ramach festiwalu Bom Dia Brasil

reklama
📅 Data: piątek, 12 czerwca 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: film


W trakcie Festiwalu Bom Dia Brasil 2015 po raz kolejny zapraszamy na ucztę dla kinomanów i miłośników kina brazylijskiego. W tym roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaprezentujemy film poruszający temat Amazonii, po którym odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi. W tym roku planujemy projekcję filmu "Zabawa w Boga" (At Play in the Fields of the Lord).
Jest to ekranizacja powieści Petera Matthiessena, ukazująca dramatyczne zderzenie dwóch odmiennych cywilizacji w sercu brazylijskiej Amazonii. W atmosferze tajemnicy i niedopowiedzeń, film ten obrazuje próbę chrystianizacji Indian oraz ingerencji w ich tradycje, wierzenia i kulturę.
Nieopodal amazońskiej dżungli ląduje samolot z dwoma amerykańskimi najemnikami - Wolfem (Tom Waits) i pół- krwi Indianinem, Lewisem Moonem (Tom Berenger). Paszporty żołnierzy zostają skonfiskowane przez Guzmana (José Dumont), brazylijskiego komendanta, który w zamian za paliwo oraz zwrócenie dokumentów żąda zbombardowania jednej z indiańskich wiosek. Na terenie zamieszkiwanej przez plemię Niaruna osady ma bowiem powstać kopalnia złota. W międzyczasie żołnierze spotykają małżeństwo misjonarzy, Lesliego Hubena (John Lithgow) i jego żonę Andy (Daryl Hannah). Do misji przybywają również Martin Quarier (Aidan Quinn) i jego żona Hazel (Kathy Bates), którym towarzyszy kilkuletni syn. Ich zadaniem jest objęcie placówki po katolickich poprzednikach, zamordowanych przez tubylców.

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Wstęp wolny


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę