Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

WIECZÓR POEZJI I SZTUKI - spotkanie autorskie z Aleksandrą Dańczyszyn / premiera nowej książki

WIECZÓR POEZJI I SZTUKI - spotkanie autorskie z Aleksandrą Dańczyszyn / premiera nowej książki

reklama
📅 Data: piątek, 27 stycznia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, ul. Radzymińska 121 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na wieczór poezji i sztuki z wierszami Aleksandry Dańczyszyn oraz wystawą wycinanek ukraińskiej artystki Natalii Guliaievy-Smaglo!

Będzie inspirująco, poczęstujemy Was również ciepłymi napojami i przekąskami. Ale nie będzie lekko, co to, to nie. Najnowszy tomik wierszy Aleksandry Dańczyszyn pt. „Tiszert z Bangladeszu” (premiera: styczeń 2023, pisownia oryginalna) nie należy do tych, które czyta się z błogim poczuciem komfortu. „Tiszert z Bangladeszu” jest bardzo na czasie, pewnie dlatego wywołuje silne emocje.
Jeśli wydawało się Wam, że poezja powinna być jak kwiatek, to Aleksandra udowodni Wam, że poezja jest raczej jak kamień w bucie. Uwiera, wyciska łzy, nie pozwala o sobie zapomnieć. I bezmyślnie iść dalej. Wiersze Dańczyszyn cechuje niezgoda na łatwe przechodzenie do porządku dziennego, na zapominanie i przemilczanie.

Porozmawiamy o trosce, uważności, niciach połączeń międzyludzkich, czasami splątanych i zerwanych. Każdego ugościmy i wysłuchamy. I będzie to bardzo na temat, ponieważ wiersze Aleksandry Dańczyszyn są głównie o ugaszczaniu i wsłuchiwaniu się – w siebie, w naszych bliskich, w potrzeby Innych, czasami również w krzyki i w ciszę, która bywa gorsza od krzyku.

Podczas spotkania będziemy doświadczać różnymi zmysłami – nie tylko smakować słowa ale również nasycać oczy rzeczami pięknymi. Spotkaniu autorskiemu z Aleksandrą towarzyszyć będzie wystawa wyjątkowych wycinanek – ich autorki, Natalii Guliaievy-Smaglo, nie będzie z nami, ponieważ została w swoim kraju dręczonym wojną, żyjącym nadzieją. Fragmenty tej nadziei wysyła nam pod postacią swojej twórczości. Będziecie mogli zobaczyć niektóre z jej prac a nawet kupić na miejscu, cały zysk trafi do autorki i jej rodziny.

---
Sprawy przyziemne (organizacyjne):
Wstęp wolny!
Data i godzina: 27 stycznia, godz. 19:00
Miejsce: Arteneum, ul. Radzymińska 121
📖 Po spotkaniu autorskim Aleksandra Dańczyszyn chętnie podpisze się z dedykacją na książce, którą możecie nabyć.

✒️ Aleksandra Dańczyszyn (ur. 1991) - absolwentka polonistyki UW, laureatka konkursów poetyckich. W 2015 r. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Poetyckim Transpoésie w Brukseli. Jej wiersze były tłumaczone na język francuski, flamandzki i angielski. Autorka tomików poezji „Kochanie” (2020) i „Tiszert z Bangladeszu” (2023).

🖌 Natalia Guliaieva-Smaglo (Наталя Гуляєва-Смагло, ur. 1978) – artystka, malarka i twórczyni ludowa, nauczycielka, absolwentka Południowoukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Odessie. Autorka książki o wycinankach i prawdziwa mistrzyni w tym obszarze sztuki. Tworzy skomplikowane dzieła, od niewielkich „pocztówek” po wielkoformatowe cuda, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne w formie i przekazie.

Informacje o dostępności:
♿️ Obiekt jest dostępny architektonicznie
🚾 Toaleta jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
🚊Dojazd do miejsca:
- przystanki autobusowe Gorzykowska 02 lub Gorzykowska 04
- najbliższe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości ok. 40 m przed lokalem Radzymińska 119
- wejście do lokalu od strony ulicy Radzymińskiej także dla osób poruszających się na wózkach (podnośnik) oraz tylnymi drzwiami (prośba o informację - wejście utrudnione przez bramę od podwórza)
- możliwość wejścia z psem asystującym
Jeśli macie inne szczególne potrzeby prosimy o wcześniejszą informację - kontakt pod tel. 571 225 500 lub adresem e-mail: [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: spotkanie wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę