Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wędrówka Przez Wawer - Spotkanie Noworoczne oraz wystawa i koncert "Okolica"

Wędrówka Przez Wawer - Spotkanie Noworoczne oraz wystawa i koncert "Okolica"
📅 Data: czwartek, 12 stycznia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wawer, WCK Filia Marysin, Korkowa 119/123 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


WCK Filia Marysin serdecznie zaprasza na spotkanie, podczas którego Andrzej Rukowicz opowie o ważnych historycznie miejscach w Wawrze w nawiązaniu do kalendarza wydanego przez Urząd dzielnicy.
Spotkanie połączone z wystawą rysunków autorstwa K. Nowaka oraz koncertem muzycznym, poświęconym charakterystycznym dźwiękom w dzielnicy pt. „Okolica”.

Podczas spotkania będzie można wylosować kalendarz na rok 2023.
Wstęp wolny.

Andrzej Rukowicz - absolwent Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP. Animator kultury, propagator ochrony dziedzictwa kulturowego. Członek Rady Fundacji Europejski Instytut Kultury.
Autor projektów z zakresu architektury wnętrz, wystawiennictwa oraz wydarzeń artystycznych i akcji społecznych. m.in. projektant oprawy plastycznej VII Mistrzostw Świata Dzieci w Szachach (1991), ekspozycji firmy Kieser na Międzynarodowych Targach Fotograficznych w Międzyzdrojach, projektant wystawy Polski Plakat Turystyczny, w pawilonie SARP, w ramach XIV Biennale Plakatu w Warszawie (1994), autor projektu ,,Ochrona Dziedzictwa Architektury Drewnianej Linii Otwockiej,, w ramach, którego dobyła się m.in. wystawa: ,, Warszawa-Otwock, podróż sentymentalna,, w Muzeum Historycznym m. st. Warszawy (2002), autor projektów wieloelementowych: Fabryka Zdarzeń to m.in. popularyzacja postaci i działalności K. Szpotańskiego, zwiedzanie hal fabrycznych, wystawa fotografii archiwalnych, koncerty (2013), Gan Eden-Raj ? Sanatorium im. Medema w Miedzeszynie to sesja popularno naukowa, wystawa, koncert (2016), Majówka u Antosia (na terenie dawnej willi Pod Kogutkiem Antoniego Fertnera)i Świdermajery - dziedzictwo kulturowe Linii Otwockiej (2019), współinicjator akcji społecznej dla zachowania willi Pod Kogutkiem i modernistycznych wiat i poczekalni kolejowych na linii otwockiej(2010), inicjator powstania i współscenarzysta filmu dokumentalnego ,,Dziecko jego życia,, (2013).
Laureat nagrody m.st. Warszawy i laureat nagrody Fundacji Polcul .
Mieszkaniec Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

Kazimierz J. Nowak - architekt, ilustrator. Pracował w latach 1979 -1989 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby oraz w Zakładzie Historii Architektury Współczesnej. W latach 1985-2001 współpracował z dziennikiem, ,Życie Warszawy,, ilustrując znane felietony redaktora Jerzego Kasprzyckiego pt..Pożegnania warszawskie.. W roku 1989 założył w Warszawie Pracownię Architektoniczną KN Design Studio, którą w 2002 r. przekształcono w studio KN . W 1994 r. otrzymał status Freischaffender Architekt w Architektenkammer Berlin. Realizował projekty architektoniczne w Polsce, USA, Libii, Ukrainie i w Niemczech m.in. współpraca przy koncepcji plastycznej pierwszego odcinka I linii metra w Warszawie, budynki mieszkalne w Niemczech. Aktualnie prowadzi biuro architektoniczne w Berlinie i Warszawie. Ilustruje książki (,,Żydzi Warszawy,, Warszawa sprzed lat,, Literacki MELANŻ z Pragi,,) kalendarze (2016 r. z okazji 150. Gminy Wawer, 2020 r. Świdermajer i 2021 r. Ostańce modernizmu na terenie dzielnicy Wawer) i inne druki. Wystawiał swoje prace w Polsce i zagranicą. W ostatnich latach miał spotkania i wystawy w Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów-Stawisko.
Mieszkaniec Dzielnicy Wawer.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wawer lub w kategoriach: koncert wykład wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę