Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Spotkanie z Jackiem Dukajem - Czy ludzkość powraca do pisma obrazkowego?

Spotkanie z Jackiem Dukajem - Czy ludzkość powraca do pisma obrazkowego?
📅 Data: środa, 08 lutego 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Czy ludzkość powraca do pisma obrazkowego? Wybierz się w wyjątkową intelektualną podróż, podczas której poznasz wpływ rewolucji cyfrowej na życie codzienne oraz środki masowego przekazu.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na pokaz filmu FAHRENHEIT 451 w reżyserii François Truffaut.
Po filmie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr Mateusz Werner a jego gośćmi będą Jacek Dukaj oraz prof. Andrzej Zybertowicz. W trakcie debaty postaramy się odpowiedzieć na pytanie o powrocie ludzkości do pisma obrazkowego oraz jakie zagrożenia i korzyści niesie ze sobą ten fakt.

WSTĘP BEZPŁATNY - odbiór wejściówek w kasie kina Iluzjon.

Plan spotkania:
18:00 - pokaz filmu FAHRENHEIT 451, reż. François Truffaut (1966)
20:00 - przerwa kawowa
20:15 - dyskusja

Gościem inauguracyjnego spotkania cyklu „Koniec / Początek. Świat wielkiej zmiany” będzie Jacek Dukaj - prozaik, eseista, krytyk. Autor publikowanych m. in. Czarnych oceanów, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości. Autor eseju-rzeki Po piśmie, ukazującego ludzkość wchodzącą w epokę post piśmienną. Jacek Dukaj w swojej pracy udaje się w intelektualną podróż wokół najbardziej fascynujących zagadnień współczesnej cywilizacji związanych z zastępowaniem pisma za pomocą cyfrowych obrazów i filmów oraz innych form przekazu.

O cyklu:
„Koniec / Początek. Świat wielkiej zmiany” to cykl spotkań odbywających się w kinie Iluzjon, których celem jest pogłębiona analiza wpływu postępu technologicznego, cyfryzacji i digitalizacji życia na strukturę społeczeństwa, procesy demokratyzacji, życie publiczne oraz emocji towarzyszącym sporom politycznym. W trakcie serii spotkań ze znamienitymi gośćmi formatu, którzy w swojej pracy pochylają się nad problemami zmian społecznych wynikających z postępującej cyfryzacji i digitalizacji prof. Andrzej Zybertowicz - socjolog, analityk, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy i autor książki „Cyber kontra real cywilizacja w techno-pigułce” prowadzi nas przez meandry trwających globalnych zmian, które dotykają wszystkich obszarów naszego życia codziennego. Cykl spotkań, który odbywać się będzie w kinie Iluzjon to wyjątkowa okazja do wzięcia udziału w pogłębionej akademickiej debacie w trakcie której, każdy z widzów odnaleźć będzie mógł odpowiedzi na wiele trudnych pytań.
Celem serii spotkań jest dotarcie i zaktywizowanie do krytycznego myślenia młodych ludzi, studentów z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce oraz warszawskich licealistów. „Koniec / Początek. Świat wielkiej zmiany” to cykl, którego celem jest pogłębiona refleksja nad współczesnością.

8 LUTEGO 2023 | GODZ. 18.00| KINO ILUZJON, ul. Narbutta 50A, Warszawa
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Odbiór wejściówek w kasie kina Iluzjon.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę