Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zamknięte durne usta... Przemysław Dakowicz w księgarni Matras

Zamknięte durne usta... Przemysław  Dakowicz w księgarni Matras
📅 Data: czwartek, 18 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, księgarnia Matras Nowy Świat 141 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


18 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w księgarni Matras w Warszawie przy ul. Nowy Świat 41 rozpocznie się spotkanie z Przemysławem Dakowiczem, poetą, krytykiem literackim, historykiem literatury, wykładowcą, którego książka „Afazja polska” ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Sic!

Termin medyczny „afazja”, wykorzystany w tytule, odnosi się do stanu zbiorowej niepamięci, która dotknęła - według Przemysława Dakowicza - Polaków wskutek działania dwóch totalitaryzmów, niemieckiego i sowieckiego. Polacy wybrali ucieczkę od pamięci, zapomnieli, skąd przychodzą, a o wszystkim, co kształtowało ich świadomość, mówili szeptem.

Autor jest przekonany, że „Polska postkomunistyczna przypomina człowieka z afazją, czyli kogoś, kto w wyniku ciężkiej choroby lub traumatycznych doświadczeń utracił zdolność mówienia, kogoś, kto zamknął się w sobie i nie potrafi się uwolnić od tragicznych wspomnień.”
Na kolejnych stronach swojej książki Przemysław Dakowicz przygląda się poszczególnym wydarzeniom, miejscom, postaciom z przeszłości, motywacjom oraz odnosi je do współczesności, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jacy dziś jesteśmy i co sprawiło, że właśnie tacy się staliśmy.

Czerwcowe spotkanie z autorem „Afazji polskiej” to doskonała okazja do rozmowy i refleksji nad polską kondycją, nad korzeniami współczesnych sporów, nad narodową osobowością.

Księgarnie Matras oraz Wydawnictwo Sic! zapraszają 18 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 na spotkanie z Przemysławem Dakowiczem, autorem książki „Afazja polska”, do księgarni Matras w Warszawie przy ul. Nowy Świat 41.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę