Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z mistrzem fotografii

📅 Data: niedziela, 21 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Roman Vishniac: Fotografia, 1920-1975" zapraszamy na cykl spotkań z czołowymi polskim fotografami, wybitnymi twórcami fotografii reportażowej, prasowej i artystycznej: Tadeuszem Rolke, Ryszardem Horowitzem, Witoldem Krassowskim i Tomaszem Tomaszewskim.

Wstęp wolny
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6

21 czerwca, godz. 17.30 - Tadeusz Rolke
Swój pierwszy aparat fotograficzny kupił w czasie Powstania Warszawskiego, gdy zafascynowały go czarno-białe zdjęcia wojenne w niemieckich magazynach. Pracę zawodową zaczął w latach 50., dokumentował odbudowę Warszawy i polityczne wiece. Inspirował się fotografią momentu i jej mistrzem, francuskim fotografem Cartier-Bressonem, a także Romanem Vishniakiem i Alterem Kazycyne. Utrwalił na negatywach 60 lat historii Polski i Europy.

26 czerwca, godz. 18.00 - Witold Krassowski
Zwolennik tradycyjnej czarno-białej fotografii. Dwukrotny laureat World Press Photo. Dokumentował między innym przemiany ustrojowe w Polsce w latach 1989-1997, ale także, to działo się w Mongolii, Afganistanie, Tanzanii i Wielkiej Brytanii. Kilkanaście jego reportaży ukazało się w brytyjskim „The Independent”. Wykłada na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

1 lipca, godz. 18.00 - Ryszard Horowitz
Fotografik, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii. W dzieciństwie, razem z Romanem Polańskim, zbudował z tektury swój pierwszy powiększalnik fotograficzny. Zdjęcia zaczął wykonywać już w wieku czternastu lat, ale jego droga do fotografii wiodła przez malarstwo. W 1959 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie kształcił się w Pratt Institute. Pracował z różnymi agencjami, jest współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA. Podczas spotkania opowie o swej nowo wydanej autobiografii „Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora”.

12 lipca, godz. 17.30 - Tomasz Tomaszewski
Zajmuje się fotografią prasową, publikował w najważniejszych pismach polskich i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę