Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

PASJODZIELENIE. BEATRIZ BLANCO – ŚWIAT ORIGAMI

PASJODZIELENIE. BEATRIZ BLANCO – ŚWIAT ORIGAMI
📅 Data: piątek, 24 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Dworzec Kultura, ul. Dworcowa 9, Piaseczno (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


PASJODZIELENIE
BEATRIZ BLANCO – ŚWIAT ORIGAMI
Pracownia rozwoju osobistego – warsztaty
24 marca (piątek) 2023
godz. 18.00
wstęp wolny
zapisy: [email protected], 502 715 306
prowadzenie – Magdalena Knitter

„Pasjodzielenie” czyli cykl warsztatów inspirowanych sąsiedzkimi działaniami i pasjami, które mogą dostarczyć cennej wiedzy i umiejętności. Wzajemnie możemy się inspirować, czerpać z życia innych ludzi, ucząc się przy tym nowych rzeczy. Każde spotkanie, szczególnie mieszkających „po sąsiedzku” osób może stać się cenną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Zaproszone osoby z sąsiedztwa podzielą się swoimi pasjami i opowiedzą swoją historię, stając się dla uczestników warsztatów źródłem inspiracji.

Na kolejne spotkanie w ramach cyklu zaprosiliśmy ** Beatriz Blanco **

Spotkanie z origami podzielone będzie na trzy główne części:
I.- Co wiecie o origami? (doświadczenia, składane modeli, itp)
II.- Część informacyjna (prezentacja w formacie ppt) dotycząca historia Origami, najważniejsze postaci uprawiające tej sztuki, różne rodzaje origami, zastosowanie praktyczne w różnych dziedzinach.(Potrzebny będzie projektor, ew. ekran)
III.- Składania modeli: Tradycyjne, Nowoczesne, Praktyczne (do stosowania w biurze, domu, na działce, do zabawy z dziećmi)

Beatriz Blanco urodziła się w Caracas, w Wenezueli. Mieszka w Polsce od 1982 roku. Jest absolwentką Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (dyplom 1989 r).
Pisze wiersze, teksty do swoich piosenek, krótkie opowiadania, tłumaczy wiersze dla dzieci na hiszpański i z hiszpańskiego. Opublikowała swoje haiku w czasopiśmie HAIKU (Nr 2/1995): Cykl dwujęzyczny „Instantáneas de Viaje”/„Migawki z podróży”.
Przez rok promowała haiku w Szkole Podstawowej Nr 9 Stowarzyszenia Oświatowego STO, zachęcający dzieci do poznania tej formy poetyckiej. Na zamówienie hiszpańskiego wydawnictwa „EDINUMEN” napisała opowiadania „El cuento de mi vida”, w ramach projektu wydawniczego Lecturas Graduadas (Stopniowe czytanki) jako „Lektury hispanoamerykańskie” zawierające wyrazy i zwroty językowe jej rodzimego kraju.
Od 2013 r. jest związana z Piasecznem, gdzie aktualnie mieszka i udziela się we współpracy z różnymi lokalnymi instytucjami, m in. z Biblioteką Publiczną Miasta Piaseczna (oddział dla dzieci), Kolonią Artystyczną, Fundacją „ARKA”, Instytut Latinoamerykański „Sollares”.
Z tymi instytucjami organizuje również pokazy origami dla dzieci i dorosłych (ostatni z tych warsztatów, we wrześniu ub.r. w ramach Festiwalu Pięknej Książki, łączył tematykę origami z haiku.)
Od 2002 r. prowadzi zajęcia języka hiszpańskiego dla dzieci według własnej metody (muzyka, teatr, taniec, ruch, origami i inne działania plastyczne), wymyślonej na potrzeby polskich dzieci, najpierw we współpracy z Instytutem Cervantesa, a od 2011 samodzielnie pod nazwą „Chiquiticos” (Malusieńki). Materiały (przewodnik i pomoce dydaktyczne) w trakcie przygotowania.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Origami od 2015 r.

Prowadząca i koordynatorka pracowni **Magdalena Knitter ** – dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w budowaniu relacji interpersonalnych oraz we wzmacnianiu poczucia własnej wartości. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem do Włoch. Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w Wewnętrznej Podróży”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę