Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wykład Thomasa Phifera Spotkanie z architektem budynków TR Warszawa i MSN

Wykład Thomasa Phifera Spotkanie z architektem budynków TR Warszawa i MSN
📅 Data: środa, 24 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ul. Emilii Plater 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wykład Thomasa Phifera, architekta przyszłych gmachów obu instytucji.

Thomas Phifer zaprezentuje swój dotychczasowy dorobek, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów publicznych i kulturalnych. Po tym wystąpieniu architekt, w rozmowie z dyrektorami TR i MSN – Grzegorzem Jarzyną i Joanną Mytkowską, opowie o swoim spojrzeniu na Warszawę, przestrzeń placu Defilad i o wizji mających powstać w tym miejscu budynków, które są aktualnie projektowane w unikalnym procesie ciągłego dialogu pomiędzy architektem a ich użytkownikami.

O architekcie
Nowojorski architekt Thomas Phifer (ur. 1953) prowadzi własną firmę od 1997 roku, jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym siedmiokrotnie nagród American Institute of Architects, a w 2013 otrzymał nagrodę w dziedzinie architektury Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury – jego najbardziej znanym projektem jest Muzeum Sztuki Karoliny Północnej (NCMA, pow. 12.000 m.kw.) w stolicy stanu, mieście Raleigh, w Polsce kojarzonym za sprawą słynnej hali widowiskowo-sportowej Paraboleum (ukończonej w 1952, obecnie noszącej nazwę Dorton Arena), zaprojektowanej przez polskiego architekta Macieja Nowickiego. W marcu 2015 oddane zostało do użytku zaprojektowane przez Phifera, mierzące 10.000 m.kw. nowe skrzydło Muzeum Szkła w Corning w stanie Nowy Jork, prezentujące zbiory współczesnego szkła artystycznego i designu z największej na świecie kolekcji szkła, sięgającej początków wytopu szkła w starożytnym Egipcie. Wraz z budynkiem mieszczącym sale ekspozycyjne powstało tam gmach muzealnego audytorium na 500 miejsc. Wśród innych realizacji architekta należy wymienić Pawilon im. Brochsteinów w kampusie Uniwersytetu Rice w Houston w Teksasie, gmach Wydziału Architektury stanowego uniwersytetu Clemson w Karolinie Południowej oraz gmach Sądu Federalnego w Salt Lake City, oddany do użytku w kwietniu 2014. W budowie jest muzeum sztuki Glenstone w Potomac, w stanie Maryland. Przed utworzeniem własnej firmy, Thomas Phifer przez ponad dziesięć lat pracował w studiu jednego z najwybitniejszych amerykańskich architektów, Richarda Meiera, zdobywcy Nagrody Pritzkera w 1984 roku. Współpracował m.in. przy projekcie Muzeum Sztuki Współczesnej MACBA w Barcelonie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę