Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Występ Artura Andrusa

Występ Artura Andrusa

reklama
📅 Data: czwartek, 30 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Wojskowa Akademia Techniczna (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Artur Andrus to człowiek wszechstronny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać jego wiersze, książki i opowiadania dla dzieci. Już 30 marca będziemy mieli okazję podziewać pełen wachlarz zdolności artysty na Bemowie.

30 marca br. o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Wojskowej Akademii Technicznej wystąpi Artur Andrus.
Aby otrzymać bezpłatne zaproszenie, wyślijcie maila zgodnie z regulaminem na: [email protected] do 17 marca br.

Dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator "Szkła kontaktowego", do listopada 2017 r. redaktor trójkowej "Akademii rozrywki". Od lipca 2018 r. współpracuje z Radiem RMF Classic, prezentując swoje autorskie audycje: „Wakacje z Andrusem” i „NieDoMÓwienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”.

Oprócz pracy w radiu, Artur Andrus często występuje w charakterze konferansjera przeglądów kabaretowych. Zaczęło się od Mulatki w Ełku, potem była krakowska PAKA, Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Od 1999 roku był związany z Łódzką Piwnicą Artystyczną - Przechowalnia, w której występował razem z Andrzejem Poniedzielskim, Elżbietą Adamiak i zaproszonymi gośćmi.
Artur Andrus pisze również teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego ("Wiesiek idzie", "Jarocin", "Beczka piwa") dla Czerwonego Tulipana ("Żeby się sobą zauroczyć", "Odezwa do Małgosi"), dla Grupy MoCarta - słynny "Paskudny wio..." wykonywany z Arturem Renionem, czy "Nie śmiejcie się z taty". Jego teksty wykonuje również Alicja Majewska, Hanna Śleszyńska, Czesława Mozil. Wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie "Przekroju". Od 2006 roku prowadził również swój blog, który doczekał się wydania w formie książki.
W 2010 r. artysta otrzymał tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” ,w listopadzie 2011 Prezydent RP uhonorował go Złotym Krzyżem Zasługi (w 2005 roku otrzymał również Srebrny Krzyż Zasługi). W Październiku 2015 r. otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zapowiada się fantastyczny, pełen dobrego humoru wieczór!

Aby otrzymać bezpłatne zaproszenie, wyślijcie maila zgodnie z regulaminem na: [email protected] do 17 marca br.
Regulamin: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę