Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Dama z nożyczkami, czyli wiosenny piknik w krainie kolażu | warsztaty dla dorosłych

Dama z nożyczkami, czyli wiosenny piknik w krainie kolażu | warsztaty dla dorosłych
📅 Data: środa, 24 maja 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Niepodległa Miejsce spotkań, al. Ujazdowskie 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Zapraszamy wszystkich spragnionych kolorów, lekkości i sztuki do kreatywnego rozruchu, porzucenia resztek zimowego zastoju wyobraźni, artystycznej gimnastyki rąk i nożyczek, czyli na autorski wiosenny cykl warsztatów kolażu!

Podczas zajęć będziemy nie tylko tworzyć, ale też inspirować się sztuką i światem natury, rozmawiać, zanurzać się w czarno-białe zdjęcia z dawnych dni i je ożywiać. W trakcie kolejnych zajęć z cyklu, przeniesiemy się w wyobraźni do starej Warszawy by posłuchać podwórkowych katarynek i przelać na papier czar dawnego Paryża Północy, stworzymy kolaże zainspirowane modą z lat dwudziestych i trzydziestych.

Na pierwszym z czterech warsztatów porozmawiamy o historii kolażu, a także o współczesnych artystach pracujących w tym medium. Omówimy technikę, materiały i sposoby pracy. Nauczymy się pracować z kolażem od postaw, wykonując kilka szybkich ćwiczeń na rozgrzewkę i wypracowanie intuicyjnych reakcji na mniejszych formatach, by później przejść do większych form.

Inspiracją do pierwszych kolaży będzie wiosenne przebudzenie natury i własnej kreatywności!

Informacje praktyczne:
- zajęcia są bezpłatne,
- organizator zapewnia wszystkie materiały,
- obowiązują zapisy (każdorazowo przed zajęciami) – wystarczy wysłać na adres miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl wiadomość z imieniem i nazwiskiem,
- ilość miejsc ograniczona.

Terminy spotkań:
🔸 12 i 26 kwietnia,
🔸 10 i 24 maja.

Warsztaty poprowadzi Bożka Rydlewska - artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
____
Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.
____
Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań - kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę