Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
NotaBene to śpiewająca a cappella grupa wokalna, pracująca pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Borzyma – wybitnego warszawskiego chórmistrza, aranżera i kompozytora. To właśnie Andrzej Borzym nadał artystyczny kształt programowi kwietniowego koncertu; wszystkie piosenki w wykonaniu NotaBene zostały przezeń w mistrzowski sposób zaaranżowane, do wielu z nich skomponował on także muzykę. Usłyszymy ponadto utwory Jerzego Wasowskiego, Adama Markiewicza, Grzegorza Turnaua, Augustyna Blocha czy wybitnego dyrygenta i twórcy muzyki współczesnej Henryka Czyża, ukrywającego się (na płycie “Gdyby tygrysy jadły irysy”) pod pseudonimem… O wartości prezentowanych utworów stanowi też warstwa literacka – znalazły się tu piosenki do tekstów znanych i cenionych autorów wierszy dla dzieci, jak Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Irena Tuwim, Tadeusz Kubiak, Maria Terlikowska, Ewa Szelburg-Zarembina, Ancja Łabuszewska czy Joanna Kulmowa.
Grupa wokalna NotaBene proponuje wysłuchanie zabawnych i pięknych muzycznych opowiastek, rozwijających dziecięcą wyobraźnię i uwrażliwiających najmłodszych na piękno muzyki. Podczas koncertu dowiemy się, co stało się z chomikiem, który beztrosko zajadał marchewkę, jaką melodię mruczy Kubuś Puchatek w wiosenny dzień, jak odwzorować głosami rytm afrykańskiego tam-tamu i co byłoby, gdyby tygrysy jadły irysy, a także – jaki finał znalazł wielki spór wśród zwierząt o to, czy lepiej być wyposażonym w pióra, czy też w kolce… Napotkamy całą galerię osobliwych stworów-potworów, które jednak wcale nie są straszne i nieodmiennie wywołują na małych buziach uśmiech. Nie zabraknie także kołysanek i lirycznych miniaturek, które ukoją maluchy i obudzą dobre wspomnienia także w ich rodzicach (“Idzie Niebo ciemną nocą”, “Ach, śpij, kochanie”).
Grupa wokalna NotaBene udowadnia, że głos ludzki to wspaniały instrument, z którego można wydobyć zaskakująco szeroką paletę barw i opowiedzieć inspirujące historie. A najbardziej cieszy fakt, że te historie zamieszkały na stałe już w wielu domach, głowach i sercach małych słuchaczy (i ich rodziców także).