Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Koncert Rykardy Parasol w Stacji Mercedes

Koncert Rykardy Parasol w Stacji Mercedes
📅 Data: piątek, 03 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


W piątek, 3 lipca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Rykarda Parasol – amerykańska piosenkarka o europejskich korzeniach. Jej folkowymi, choć nieco mrocznymi utworami, zachwyca się publiczność zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Czy artystce uda się podbić serca wymagających gości Stacji? O tym przekonamy się już w piątek.

Rykarda Parasol to nie pseudonim, tak naprawdę nazywa się amerykańska wokalistka o europejskim rodowodzie (córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu). Charakterystyczna barwa głosu Rykardy przykuwa uwagę i jest porównywana z Nico czy PJ Harvey. Muzyka Parasol kojarzona jest najczęściej z Nickiem Cave'em, Black Heart Procession czy Johnnym Cashem. Folkowy, ale mroczny klimat utworów artystki określany jako „folk-noir", jest ciepło przyjmowany przez publiczność zarówno w Europie jak i za oceanem.

Artystka pochodzi z San Francisco, gdzie w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała EPkę „Here She Comes". Pierwszy pełnowymiarowy album „Our Hearts First Meet” (2006) trafił do Europy w 2008 r. Kolejny album – „For Blood and Wine”, wydany w 2009 r., ugruntował silną pozycję wokalistki jako artystki samodzielnej i konsekwentnej. Ostatnia solowa płyta Rykardy Parasol „Against the Sun” ukazała się w Polsce w 2013 r. W maju 2015 r. Rykarda Parasol skończyła nagrywać czwarty studyjny album, który ukaże się jesienią tego roku.

Na koncercie w Stacji Mercedes publiczność usłyszy nie tylko znane utwory artystki, ale również kilka premierowych kompozycji z nowej płyty. Rykarda przykłada niezwykłą wagę do atmosfery, którą tworzy jej muzyka, a będzie można się o tym przekonać już 3 lipca.

Serdecznie zapraszamy na koncert Rykardy Parasol w Stacji Mercedes.
Wstęp wolny!


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę