Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział VII: Honorata Martin, "Zadomowienie"

Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział VII: Honorata Martin, "Zadomowienie"
📅 Data: niedziela, 05 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Park Rzeźby na Bródnie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Honorata Martin, "Zadomowienie"
Projekt Honoraty Martin skierowany jest do mieszkańców Targówka, ma na celu podkreślenie wyjątkowości Parku Bródnowskiego - miejsca w którym działania artystów przenikają się z codziennymi rytuałami sąsiadów parku: wypoczynkiem, sportem, spotkaniami, zabawą.
„Zadomowienie” jest spełnieniem postulatu „rzeźby społecznej”, której najważniejszym materiałem są relacje międzyludzkie. Mieszkańcy Targówka mają okazję nie tylko przyglądać się procesowi powstawania dzieła sztuki, ale także uczestniczyć w nim, dzielić się swoimi wątpliwościami i pomysłami.
Ostateczny efekt pobytu Honoraty Martin w Parku Bródnowskim przybierze formę inspirowaną doświadczeniem zamieszkania w specyficznym domu - wśród drzew, rzeźb, wody i kwiat, otoczona ludźmi którzy są jej tymczasowymi sąsiadami i współpracownikami. Martin zwraca uwagę między innymi na potrzebę używania plastyki jako formy komunikacji, z dala od przestrzeni muzeum czy galerii sztuki. Malarstwo, rzeźba i rysunek stają się fundamentem budowania małych wspólnot.
Sztuka Honoraty Martin rozgrywa się w czasie rzeczywistym, w skali 1:1. Logika wydarzenia ustępuje w jej pracach wobec potrzeby ciągłości i (prze)trwania. Wiele z działań Honoraty Martin wiąże się z przekraczaniem ograniczeń własnego ciała i społecznych tabu: artystka zwisała z balkonu bloku mieszkalnego, zanurzała się zimą w brudnej rzece, pozwoliła nieznajomym wejść do swojego mieszkania i zabrać osobiste przedmioty. W jej sztukę wpisane jest ryzyko, związane z testowaniem artystycznych kompetencji - nie tylko manualnych zdolności, ale także umiejętności budowania tymczasowych wspólnot czy konfrontowania widza z jego własnymi wypartymi pragnieniami - z dala od bezpiecznych i sankcjonujących wagę wydarzenia, murów instytucji sztuki. Praca Honoraty Martin w Parku Rzeźby na Bródnie jest związana z problematyką przetrwania, wymiany i gościnności, jak i eskapizmu. Jej fundamentem jest sekwencja zdarzeń, interakcji, to, co wydarzy się bez publiczności lub wobec i przy współudziale przypadkowych świadków. Artystka koczuje w Parku Bródnowskim, wykorzystując enklawę zieleni na Targówku jako tymczasowy dom. Idea zamieszkania w miejskim parku przywołuje nieodwołalnie kwestie wydomowienia, jak i konieczności wypracowania nowych form komunikacji, w świecie którego polityczne i ekonomiczne fundamenty drżą w posadach.
Ze względu na specyfikę projektu nie ma on swojego jasno określonego początku, a jedynie koniec – spotkanie z artystką po realizacji performansu.

Program wydarzeń 5 lipca:
15:00-20:00 - Domek Herbaciany: spotkanie z Honoratą Martin, warsztaty japonistyczne dla dzieci.
Prowadzenie: Anna Omi, Fundacja Dom Kultury
set vinyl / zagra: DJ ॐ i DJ eter
piknik roślinny / przygotuje Michał Gnilka
projekcja filmu dokumentalnego reż. Rafała Żurka Żwirka z otwarcia filii
Parku Rzeźby w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów

18:00
oprowadzanie po Parku Rzeźby

5 lipca spod Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby będzie kursował Złoty Autobus
Rozkład jazdy:
Trasa Muzeum (Emilia)– Park Bródnowski (Toguna): 14:00
Trasa Park Bródnowski (Toguna) – Muzeum (Emilia): 20:00

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: impreza spacer spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę