Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mądrość Orientu we łzach przodków | Spotkanie z Ellen Korman Mains

Mądrość Orientu we łzach przodków | Spotkanie z Ellen Korman Mains
📅 Data: niedziela, 11 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spotkanie z Ellen Korman Mains, osiadłą w Stanach córką łódzkiej Żydówki ocalałej z Holocaustu i autorką książki Budda w getcie, w której to opisuje swoje osobliwe przeżycia w pociągu jadącym przez Niemcy.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Wstęp wolny!

O Autorce:
Ellen Korman Mains była bliską uczennicą nieżyjącego już tybetańskiego mistrza medytacji, Czogjama Trungpy Rinpocze. Jest nauczycielką w tradycji buddyjskiej Shambhala oraz japońskiej sztuki kyūdō (japońskie łucznictwo ceremonialne), których nauczała na Uniwersytecie Naropa. Jest również córką polskich żydów ocalałych z Holokaustu. W 2005 roku udała się w podróż po Polsce w celu połączenia obu tych aspektów siebie i przeanalizowania Holokaustu od strony duchowej. Jej podróż trwa dalej i głównym celem Autorki jest krzewienie dialogu międzykulturowego i ochrona żydowskich cmentarzy w Polsce.

Opis książki:
Kiedy córka łódzkiej Żydówki ocalałej z Holokaustu przeżywa osobliwe chwile w pociągu jadącym przez Niemcy, jej dotychczasowe życie w Ameryce czeka nagły zwrot. Aby pogodzić podstawową dobroć z niewypowiedzianym cierpieniem zadanym ludziom przez ludzi, Ellen przekracza więzi rodzinne i granice wytyczone przez religie i dociera do głębszej prawdy. W Polsce, kraju przodków, ożywa skostniała bolesna przeszłość rodziny, a wtedy dochodzi do uleczającego spotkania traumy i przebudzenia duchowego.

Książkę „Budda w getcie. Duchowa wędrówka w głąb Holokaustu" przełożył Robert Sudół i w 2022 roku ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Attyka.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama