Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Haft wilanowski. Niematerialne dziedzictwo kulturowe Warszawy: tradycja i inspiracje. Warsztaty z mistrzyniami hafciarstwa

📅 Data: czwartek, 15 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, ul. Kolegiacka 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W 2020 roku, dzięki staraniom Stowarzyszenia Odrodzenie Urzecza i depozytariuszek dziedzictwa, hafciarstwo z nadwiślańskiego Urzecza zostało wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Tradycyjny haft z Urzecza, zwany też haftem wilanowskim, jest symbolem regionu Urzecza i ważnym elementem niematerialnego dziedzictwa kulturowego Warszawy.

Stowarzyszenie Odrodzenie Urzecza zaprasza mieszkańców Warszawy na bezpłatne warsztaty z haftu wilanowskiego, które poprowadzą mistrzynie tradycji z Urzecza. Pierwsze warsztaty już 15 czerwca, w Bibliotece Publicznej w Wilanowie, ul. Kolegiacka 3, w godzinach 18.00 - 20.00.

Kolejne warsztaty odbędą się 24 czerwca, w godzinach 11.00 - 16.00, na przedpolu Pałacu w Wilanowie. Będą to otwarte warsztaty, które poprowadzą mistrzynie hafciarstwa z nadwiślańskiego Urzecza. Będą to darmowe warsztaty otwarte w plenerze parku przed bramą główną do Pałacu w Wilanowie.

1 lipca, w sobotę, zapraszamy do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie na warsztaty z hafciarstwa wilanowskiego dla grupy, połączone z wernisażem wystawy ceramicznej. Warsztaty od godz. 11.00 do 14.00, w sali edukacyjnej obok wejścia głównego. Udział w warsztatach w Ogrodzie Botanicznym jest bezpłatny, ale obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu i wcześniejsze zapisy pod adresem email: odrodzenieurzecza@gmail.com

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają darmowe materiały edukacyjne. Zapraszamy na warsztaty w ramach zadania publicznego pt. Haft wilanowski. Niematerialne dziedzictwo kulturowe Warszawy: tradycja i inspiracje. Warsztaty z mistrzyniami hafciarstwa, które są finansowane z budżetu m. st. Warszawy.

Informacje dodatkowe i zapisy na warsztaty grupowe pod adresem email: odrodzenieurzecza@gmail.com

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama