Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusyjny Klub Płytowy. Odsłuchy: Karolak Piano Trio „Moontag”

Dyskusyjny Klub Płytowy. Odsłuchy: Karolak Piano Trio „Moontag”
📅 Data: poniedziałek, 05 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Mazowiecki Instytut Kultury oraz Fundacja Kultury bez Barier zapraszają wszystkich miłośników i miłośniczki muzyki na cykl poświęcony fenomenowi płyt winylowych. Podczas comiesięcznych spotkań w naszej Czytelni Słów i Dźwięków Elektra, przy kawie lub herbacie, będziemy słuchać muzyki, rozmawiać o niej, odkrywać jej tajemnice w towarzystwie zapraszanych gości – ekspertów, muzyków i pasjonatów.

Czerwcowe spotkanie poświęcimy wyjątkowemu wydawnictwu przygotowanemu wspólnie przez Pablobasso Continuum Records i sklep Płyty Gramofonowe! Podczas odsłuchu będzie można po raz pierwszy, przedpremierowo posłuchać materiału z płyty Karolak Piano Trio Moontag. Podczas gdy limitowany nakład płyty będzie przygotowywany z myślą o czerwcowej premierze (24.06), my odsłuchamy jednej z pięciu płyt testowych, które zwyczajowo tłoczy się celem sprawdzenia jakości matryc.

Gośćmi czerwcowego spotkania będą Paweł Pańta, który na płycie gra na kontrabasie, a także jest producentem albumu; oraz Wojtek Kapelko założyciel i szef sklepu Płyty Gramofonowe, niestrudzony animator stołecznego życia winylowego.

O płycie:
„Moontag” wypełniają utwory znamienitych polskich oraz amerykańskich kompozytorów: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

Spotkania będą dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z pętlą indukcyjną.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama