Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer z PoWarszawsku i Westfield Mokotów

Spacer z PoWarszawsku i Westfield Mokotów
📅 Data: sobota, 01 lipca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, ul. Wołoska 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spacery z PoWarszawsku i Westfield Mokotów. Druga edycja odkrywania fascynującej historii Mokotowa i Służewa

Kolejna edycja projektu „Spacery z PoWarszawsku i Westfield Mokotów” to szansa na odkrycie tajemnic i ciekawostek Mokotowa i Służewa, których na próżno szukać w książkach czy w miejskich informatorach. Przewodnikiem po mokotowskich historiach ponownie będzie Łukasz Ostoja-Kasprzycki, rodowity mokotowianin i pasjonat wiedzy o Warszawie, który od 2013 roku prowadzi projekt PoWarszawsku, przybliżający historię stolicy. Tym razem interesujące warszawskie zakątki można zwiedzać nie tylko piechotą, ale też na rowerze i tramwajem.

Rowerem, na piechotę a może tramwajem? Nieznaną historię Mokotowa i Służewa odkrywać można na różne sposoby. „Spacery z PoWarszawsku i Westfield Mokotów” są idealną propozycją dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tajemnicach i ciekawostkach stolicy, ale pragną zrobić to w inny sposób niż proponują klasyczne wycieczki z przewodnikiem. Zainteresowanie takim niestandardowym zwiedzaniem Warszawy jest bardzo duże - w zeszłorocznej edycji projektu wzięło udział w sumie prawie 1000 osób.

„Westfield Mokotów jest bardzo mocno związane z dzielnicą, w której się znajduje. Historia Mokotowa i Służewa kryje jeszcze wiele ciekawostek dlatego zachęcamy do ich odkrywania. – mówi Izabela Wójcik, dyrektorka centrum handlowego Westfield Mokotów – Lubimy zaskakiwać i dlatego tym razem proponujemy zwiedzanie na trzy różne sposoby: piechotą, rowerem i tramwajem. Mamy nadzieję, że nasz projekt, tworzony wspólnie z PoWarszawsku, nie tylko zainspiruje kolejne osoby do poznawania historii Mokotowa i Służewa, ale też zachęci do korzystania z różnych form zrównoważonego transportu.”
„Zeszłoroczna współpraca z Westfield Mokotów to był hit, który odbił się w Warszawie dużym echem, więc dla obu stron naturalna była jej kontynuacja w 2023 roku. Tym razem do wycieczek zaangażujemy ekologiczny transport, czyli rowery i tramwaj, a dowiemy się m.in. z czego słynął przemysłowy Służewiec, czy na Wyścigach Konnych było kiedyś lotnisko, ile było w Warszawie skoczni narciarskich czy gdzie znajdował się ogromny cmentarz choleryczny. To oczywiście tylko garstka ciekawostek, które usłyszą nasi wspaniali spacerujący!” – zachęca Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.

Na pierwszą wycieczkę w ramach „Spacerów z PoWarszawsku i Westfield Mokotów” zapraszamy już w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Tego dnia szansę na zwiedzanie Mokotowa i Służewa będą mieli rowerzyści. Tydzień później, 17 czerwca, ze stacji PKP Służew ruszy zabytkowy tramwaj z lat 50. XX wieku, który zabierze miłośników ciekawych historii w podróż po dzielnicy. Kolejna sobota, 24 czerwca, to ponownie szansa dla fanów dwóch kółek, którzy w drogę po nową dawkę historycznej wiedzy ruszą spod Westfield Mokotów. Ostatni spacer, 1 lipca, należeć będzie do piechurów, a trasa wyznaczona zostanie w taki sposób, aby udział w tej wycieczce mógł wziąć każdy, bez względu na wiek czy ograniczenia ruchowe.

HARMONOGRAM WYCIECZEK PO MOKOTOWIE I SŁUŻEWIE
10 czerwca 2023 r. – wycieczka rowerowa; start 12.00 spod Westfield Mokotów
limit uczestników – obowiązują zapisy; wycieczka rekomendowana dla osób 13+
17 czerwca 2023 r. – wycieczki tramwajowe; strat 12.00 i 14.00 PKP Służew
limit uczestników – obowiązują zapisy
24 czerwca 2023 r. – wycieczka rowerowa; start 12.00 spod Westfield Mokotów
limit uczestników – obowiązują zapisy; wycieczka rekomendowana dla osób 13+
1 lipca 2023 r. – wielki spacer dla wszystkich chętnych; start 12.00 spod Westfield Mokotów

Linki do zapisów znaleźć można na social media Westfield Mokotów ( link ) i PoWarszawsku ( link )
[od waw4free: w momencie publikacji wydarzenia zapisy nie były uruchomione]

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic naszej dzielnicy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama