Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kobiety z Kórnika - nowy cykl spotkań z poezją - inauguracja

Kobiety z Kórnika - nowy cykl spotkań z poezją - inauguracja
📅 Data: poniedziałek, 12 czerwca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Teatr Muzyczny w Poznaniu wspólnie z Fundacją Zakłady Kórnickie zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń pt. „Kobiety z Kórnika". Jest to projekt poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) oraz Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci).

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy będą czytać teksty Wisławy Szymborskiej oraz Jadwigi Zamoyskiej w bibliotekach w całej Polsce, między innymi w takich miastach jak Warszawa, Toruń, Kielce czy Lublin.

Cykl będzie miał swoją inaugurację 12 czerwca w Bibliotece Narodowej w Warszawie i potrwa do grudnia 2023 roku. Informacje o kolejnych spotkaniach można znaleźć na stronie Teatru Muzycznego w Poznaniu >> link

Kobiety z Kórnika to kolejny już projekt, który współprowadzimy z Fundacją Zakłady Kórnickie. Od kilku lat wspólnie realizujemy Salony Poezji Anny Dymnej. Co miesiąc zapraszani są najlepsi aktorzy teatralni i filmowi, którzy czytają poezję uznanych autorów. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku.

Projekt Kobiety z Kórnika jest współfinansowany przez Fundację Zakłady Kórnickie.

I edycja – Biblioteka Narodowa w Warszawie – 12 czerwca 2023

Premierowa odsłona cyklu „Kobiety z Kórnika" odbędzie się już 12 czerwca o godzinie 18.00 w Bibliotece Narodowej w Warszawie (al. Niepodległości 213). Podczas tego wydarzenia fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczytają Anna Cieślak oraz Anna Mierzwa. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Małgorzata Marciniak i Kuba Marciniak. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy „#Zamoyska #Szymborska – Kobiety z Kórnika”.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są na stronie internetowej >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama