Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazz na Starówce 2023 - Rodziewicz Quartet feat. Wojciech Waglewski & DJ Chmielix

Jazz na Starówce 2023 - Rodziewicz Quartet feat. Wojciech Waglewski & DJ Chmielix
📅 Data: sobota, 12 sierpnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


29. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
1 lipca - 26 sierpnia, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny

Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne (w każdą sobotę) bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą premierowe i jubileuszowe koncerty oraz premierowe projekty. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych.

----

Rodziewicz Quartet feat. Wojciech Waglewski & DJ Chmielix
12 sierpnia 2023, godzina 20:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Jacek Rodziewicz - saksofon barytonowy
Steve Nash - elektronika
Maciej Sikała - saksofon tenorowy
Marcin Gawdzis - trąbka
feat. Wojciech Waglewski – gitara
Dj Chmielix - skretch

Lider zespołu, kompozytor i saksofonista barytonowy (obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków magazynu Jazz Forum). Podczas koncertu usłyszymy premierowe wykonania utworów z najnowszego albumu p.t. MUZYKA MOJA I NASHA. Muzyka zespołu - fuzja wielu stylistyk i jest wyrazem fascynacji muzycznych lidera i Steve Nasha, uznanego pianisty, kompozytora, DJ, producenta.

Rodziewicz Quartet powstał trzy lata temu z inicjatywy Jacka Rodziewicza. Zespół gra autorską muzykę lidera, za której produkcję odpowiada Steve Nash. Kwartet dopełniają gwiazdy jazzu Maciej Sikała i Marcin Gawdzis. Muzyka zespołu wpisuje się stylistycznie w nurt Nu jazz będący fuzją wielu stylistyk i jest wyrazem fascynacji muzycznych lidera i Steva Nasha.

Podczas koncertu usłyszymy premierowe wykonania utworów z najnowszego albumu p.t. MUZYKA MOJA I NASHA, którą współtworzył Steve Nash. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będą Wojciech Waglewski oraz Dj Chmielix.

Jacek Rodziewicz. Lider zespołu, kompozytor i saksofonista barytonowy. Grał w Republice, Kulcie, Atrakcyjnym Kazimierzu i QYAVY, aż w końcu stworzył swój wymarzony zespół. Obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków magazynu Jazz Forum.

Steve Nash. Producent muzyczny, pianista, DJ, remixer i kompozytor. 3-krotny mistrz świata DJ-ów IDA, mistrz świata finger drummingu. Jest twórcą projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który łączy orkiestrę symfoniczną z turntablismem.

Maciej Sikała. Saksofonista tenorowy i sopranowy, dr hab., wykładowca w AM w Bydgoszczy i Gdańsku. Lider swoich zespołów (Septet, Trio). Nagrał ponad 60 płyt jazzowych, w tym 6 pod swoim nazwiskiem, w tym. Od dwudziestu kilku lat, według magazynu Jazz Forum, najlepszy saksofonista tenorowy w Polsce. Członek legendarnego zespołu MIŁOŚĆ.

Marcin Gawdzis. Trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Nagrał ponad 40 płyt różnych wykonawców. Stale współpracuje z czołowymi postaciami świata jazzu. Obecnie jest kierownikiem Katedry Jazzu w AM w Bydgoszczy. W 2014 r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku.

Wojciech Waglewski. Założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

Dj Chmielix / Damian Chmielewski - jeden z najbardziej utytułowanych turntablistów w Polsce i na świecie, 4-krotny mistrz świata DMC i IDA. Założyciel Skratchorama Records.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama