Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dziura na Pradze

Dziura na Pradze
📅 Data: poniedziałek, 13 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Kwiaciarnia Grafiki, ul. Smulikowskiego 6/8 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


1010 to niemiecki artysta streetartowy, który od 8 lipca na jednej z warszawskich ścian tworzy swój mural „Dziura w całym”. 13 lipca w Kwiaciarni Grafiki na Powiślu odbędzie się wernisaż wystawy jego prac. Pobyt artysty w Polsce wspiera Goethe Institut. Działania odbywają się w ramach Street Art Doping 2015.

„Odkąd pamiętam pociągały mnie dziury. Jest to dla mnie synonim beztroskiego dzieciństwa. Permanentnego odkrywania wszystkiego. – mówi artysta - Pasjonowały mnie jako otwarcia, złamania, ubytki, niezgody, skróty, przyjemności. Skorzystanie z nich zwykle niosło ze sobą możliwość kosztowania, czegoś co dotąd wydawało się poza zasięgiem. Dziura dawała możliwość opuszczenia peryferii i dostania się do środka czegoś. Czego? No właśnie. Nigdy tego do końca nie można było być pewnym.”

1010 jest absolwentem Design and Illustration na HAW w Hamburgu. Swoją pracę twórczą rozpoczął w 1994 roku. Początkowo były to litery. Później w ich towarzystwie zaczęły się pojawiać charaktery, które je wypierały. Te charaktery, to niczym fragmenty greckiej tragedii, uskrzydlone humanoidalne ptaszydła. W międzyczasie na hamburskim stricie zaczynają pojawiać się zero-jedynkowe prace. Jeden z fotografów na swoim blogu autorstwo tych prac zaczyna przypisywać niejakiemu 1010. Tak konstytuuje się pseudonim.

1010 pierwszy raz odwiedza Warszawę. Podczas swojej rezydencji w warszawskiej pracowni Kwiaciarni Grafiki przygotowuje wystawę, która będzie echem pobytu
w Warszawie. Wernisaż planowany jest na 13 lipca. W ramach festiwalu Street Art Doping na jednej z praskich kamienic namaluje „Dziurę w całym”. W tym roku festiwal skupia się na Pradze gdzie powstaną także cztery inne murale.

Wszystko to zwieńczy wycieczka rowerowa, którą poprowadzi jako przewodnik szlakiem praskich murali - Tour de Varsovie. Wszystkie te wydarzenia wspiera, w ramach promocji współczesnej sztuki Niemiec, Instytut Goethego w Warszawie.

8-14.07.2015, 19.00, Mural
ul. Mackiewicza 1, Warszawa

13.07.2015, 19.00, wernisaż wystawy Kwiaciarnia Grafiki
ul. Smulikowskiego 6/8, Warszawa

14.07.2015, 18.00 start, Wycieczka rowerowa „Tour de Varsovie”, po praskich muralach Kwiaciarnia Grafiki, ul. Smulikowskiego 6/8, Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!