Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

LALKA TEŻ CZŁOWIEK 2023 | XVII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych

LALKA TEŻ CZŁOWIEK 2023 | XVII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 07 października 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: sobota, 14 października 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, różne lokalizacje w kilku dzielnicach :) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Początek października po raz kolejny stanie się okazją do celebrowania jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych teatrowi alternatywnemu. XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” będzie kontynuowała swoją misję, udowadniając, że teatr lalek nie jest skierowany wyłącznie do najmłodszych odbiorców. Zabierze dorosłych w nieznaną dotychczas, podróż do surrealistycznej rzeczywistości. Pomoże zrozumieć skomplikowaną naturę człowieka, poruszając trapiące tematy ludzkiej egzystencji.

W dniach 7-14 października w Warszawie zaprezentują się artyści ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Francji, Austrii, Holandii, Chile oraz oczywiście z Polski. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najlepszymi grupami teatru lalki dla dorosłych z całego świata. Festiwal zaskoczy publiczność spektaklami nie tylko w tradycyjnej, doskonale wszystkim znanej teatralnej formie. Na scenach pojawią się nowatorskie połączenia muzyki, ruchu, szeroko rozumianej gry aktorskiej, ale także nieoczywiste wykorzystanie technologii cyfrowych, urządzeń wizualnych i dźwiękowych.

Tak będzie w przypadku czeskiej sztuki „Hic Sunt Dracones”. Theatre Continuo tworzy poemat wizualny z elementami magicznej wyobraźni, absurdu i groteskowości. Spektakl łączy teatr fizyczny, animację materiału i przedmiotów z zasadami teatru sztuk wizualnych. Jest to wycieczka w nieznane miejsce, gdzie nic nie przypomina o codziennym życiu na jawie. Muzyką i dźwiękiem operuje Jakub Štourač.

Oprócz znanych już widowisk, które można było poznać podczas poprzednich edycji Festiwalu, takich jak: „Robot” czy „Opowieści małej Lupityny Gonzalez”, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia najnowszej premiery Teatru Malabar Hotel - „Nieosobni”. Spektakl inspirowany wystawą „Białoszewski. Nieosobny” jest senną fantazją o latach 50-tych. To opowieść o czasie, w którym głód twórczy funkcjonował obok dojmującego głodu fizycznego. W powojennej Warszawie powstał Teatr na Tarczyńskiej i Teatr Osobny. Jego twórczynie i twórcy uprawiający sztukę wyprzedzającą ich czasy, stworzyli wyjątkową i barwną komunę artystyczną, w której narodziły się unikalne idee teatralne, plastyczne, literackie, filozoficzne i ezoteryczne.
Sztuka wyciąga na światło dzienne przemilczane następstwa twórczego nienasycenia, nawet te wstydliwe i niepożądane. Za reżyserię odpowiadają Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski, który również stworzył scenografię i kostiumy.

Festiwal „Lalka też człowiek” to wydarzenie, dzięki któremu można ujrzeć otaczającą nas codzienność w całkiem innym świetle. Przegląd spektakli będzie wzbudzał wiele emocji, kontrowersji, a także poruszy tematy trudne i ważne. Wszystko po to, aby zaznaczyć, że lalki odnajdą się w każdej rzeczywistości, niezależnie od wieku odbiorcy.

XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, 7-14 października, Warszawa: Dom Kultury KADR, Służewski Dom Kultury, Domy Pomocy Społecznej, Pałacyk Konopackiego.

Program Festiwalu >> link

Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod adresem: rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu
Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki na każdy spektakl

Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: link oraz na fanpage’u: link i Instagramie: link

Organizator: Unia Teatr Niemożliwy
Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa

Patronat medialny: E-teatr, Dziennik Teatralny, Teatr dla Wszystkich, waw4free, Radio dla Ciebie.

Autor plakatu: Filip Skowroński - link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film teatr wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama