Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2023

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2023
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 02 listopada 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 30 listopada 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, trzy lokalizacje w dwóch dzielnicach :) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już po raz 12. rezydencje królewskie przez cały listopad nieodpłatnie udostępniają publiczności znaczną część swoich zbiorów. W akcji „Darmowy Listopad” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponownie bierze udział 9 instytucji z całej Polski. „Darmowy Listopad” to nie tylko okazja do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, ale także do udziału w wielu spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych.

Darmowy listopad w Warszawie ⤵️
(2 - 30 listopada 2023 r.)

-----

👑 Zamek Królewski w Warszawie

Proponujemy darmowe zwiedzanie Trasy Królewskiej w tym: Apartamentu Wielkiego i Królewskiego, Sal Sejmowych oraz wystawy Pocztówki z widokiem na Zamek, a także pokazu obrazu Tycjana Portret młodzieńca. Dostępne od wtorku do niedzieli w godzinach 14.00 – 17.00. Ostatnie wejście o godz. 16.00.

Dodatkowo oferujemy darmowe zwiedzanie Apartamentu Księcia Józefa Poniatowskiego z obrazami Wielkiej Trójki – malarzy: François Gérarda, Horace’a Verneta oraz Téodore’a Géricaulta w Pałacu pod Blachą od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 17.00. Ostatnie wejście o godz. 16.00.

Brak rezerwacji oraz możliwości korzystania z usług przewodników certyfikowanych.

-----

👑 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W listopadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza gości indywidualnych do bezpłatnego zwiedzania:
- Apartamentów Królewskich,
- Apartamentów Marszałkowej Lubomirskiej,
- Pokoi Chińskich i Myśliwskich,
- Galerii Magazynowej
- wystawy stałej „Kolekcjonerstwo Potockich”
- wystawy czasowej pt. „Oto Światłość Wielka i Klucz Rajski. Hymny z tatarskich zaścianków króla Sobieskiego”

Informacje praktyczne
Pałac otwarty jest codziennie oprócz wtorków w godz. 10.00-16.00 (ostatnie wejście o 15.00), a historyczne ogrody wilanowskie i park w godz. 9.00-15.00.
Liczba biletów wstępu do pałacu jest ograniczona ze względów konserwatorskich, natomiast nie ma limitu wejść do ogrodów i parku. Bilety można odebrać w kasie na przedpolu pałacu lub online: link
Wstęp na plenerową wystawę czasową „Królewski Ogród Światła” jest płatny, bilety można nabywać online i w automatach na terenie muzeum.
Zwiedzanie grupowe jest również płatne i wymaga wcześniejszej rezerwacji.

-----

👑 Łazienki Królewskie w Warszawie

W listopadzie obowiązuje bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy stałe w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawy stałe znajdują się w:
- Pałacu na Wyspie
- Starej Oranżerii i Teatrze Królewskim
- Pałacu Myślewickim
- Stajniach Kubickiego
- Koszarach Kantonistów
Dodatkowo w dniach 9, 16, 23, 30 listopada w godz. 16.00-17.00 odbędą się również bezpłatne oprowadzania edukatorskie po wystawach stałych w Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii oraz Pałacu Myślewickim.

W listopadzie można skorzystać także z bezpłatnego wstępu na wszystkie wystawy czasowe w Łazienkach Królewskich:
- „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty” w Podchorążówce
- „Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska” w Starej Oranżerii

Muzeum przygotowało również ofertę 100 darmowych lekcji muzealnych odbywających się w zabytkowych obiektach i historycznych ogrodach. Autorskie i kreatywne zajęcia, które poprowadzą wykwalifikowani, pełni pasji edukatorzy muzealni, pozwolą poznać historię XVIII-wiecznej rezydencji królewskiej oraz tutejszą faunę i florę.
Tematy zajęć wraz z ich opisem dostępne są na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie: link
Termin: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00
Temat i dogodny termin można również rezerwować poprzez dostępny na stronie formularz, telefonicznie (504 243 783) lub mailowo: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych (grupy zorganizowane) do skorzystania z oferty 50 darmowych zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i hippicznej. Ich uczestnicy nauczą się rozpoznawać pozostawiane przez różne gatunki zwierząt ślady. Dowiedzą się także, jakie gatunki zwierząt występują w polskich lasach, na łąkach i mokradłach oraz poznają ich zwyczaje. Zobaczą, jak ptaki opiekują się pisklętami i nauczą się odróżniać gniazdowniki od zagniazdowników. Poznają sposoby różnych gatunków na przetrwanie zimy. Dzieci i młodzież będą mogły także przenieść się w egzotyczne strony, by poznać zwyczaje zwierząt mieszkających na sawannie, w lasach tropikalnych i w rejonach arktycznych.
Osoby zainteresowane tematyką hippiczną posłuchają opowieści o czasach, gdy konie należały do codziennego krajobrazu Warszawy. Zobaczą, gdzie znajdował się hipodrom, poznają jego historię i obejrzą - eksponowane w Stajniach Kubickiego - pojazdy konne. Ponadto przekonają się jak dawniej starano się zapewnić komfort i bezpieczeństwo przejazdów. Damskie siodła z muzealnej kolekcji staną się pretekstem do zaprezentowania historii kobiecego jeździectwa. Najmłodsi natomiast posłuchają opowieści o koniu oraz jego potrzebach, dowiedzą się, jak należy obchodzić się z tym zwierzęciem, aby czerpać przyjemność z kontaktu z nim i zadbać o jego dobrostan.
Tematy zajęć wraz z ich opisem dostępne są na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie: link
Termin: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00.
Temat i dogodny termin można również rezerwować poprzez dostępny na stronie formularz, telefonicznie (518 684 215) lub mailowo: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl

-----

Wydarzenie „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” realizowane jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci dla dzieci wykład wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama