Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa "Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948"

Wystawa "Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948"
📅 Data rozpoczęcia: wtorek, 11 sierpnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 8:30

📅 Data zakończenia: niedziela, 6 września 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Polski Senatorska 35 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Historii Polski z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej przygotowało wystawę "Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948".
Wystawa plenerowa "Przesuwanie Polski" (w wersji polsko-angielskiej) jest prezentowana w ogrodzie Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie w okresie 1 lipca - 6 września 2015 r. Wstęp wolny.
Wystawa Przesuwanie Polski opowiada historię powojennych migracji i zasiedlania Ziem Zachodnich i Północnych wykorzystując materiały ikonograficzne z epoki (fotografie, afisze, plakaty, pocztówki) oraz cytaty z relacji świadków historii.

Wystawa dostępna jest także w wersji internetowej na platformie Google Cultural Institute (link oraz na bezpłatnej aplikacji mobilnej Google Open Gallery.


Ruszyła V edycja międzymuzealnej gry miejskiej "RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!". Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy jest pomysłowość i przedsiębiorczość mieszkańców stolicy. Zapraszamy do muzealnego ogrodu przy ul. Senatorskiej 35 i poznania handlowej strony Warszawy u progu XX wieku: pierwszych nowoczesnych domów towarowych, galerii, hal targowych. Na graczy czeka interaktywna zabawa na warszawskiej ulicy i zadania związane z asortymentem dawnych sklepików.

Na wszystkich graczy czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 –16:00, a także w soboty: 11 lipca, 25 lipca, 8 sierpnia i 22 sierpnia, w godz. 10:00 –14:00. Gra trwa do 6 września. WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę