Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Hity przedwojennego kina - Piętro wyżej

📅 Data: sobota, 15 sierpnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Od 15 sierpnia przez cztery kolejne soboty w zielonych ogrodach sejmowych będzie można obejrzeć przedwojenne przeboje filmowe. Plenerowe seanse będą rozpoczynały się o godzinie 21.00 na zacisznym trawniku niedaleko skarpy wiślanej. Kinomani będą mogli skorzystać z wygodnych leżaków i spokojnej wakacyjnej atmosfery.

Popularne filmowe produkcje z lat 30-tych zostały specjalnie wybrane z bogatych zbiorów Filmoteki Narodowej. Plejada największych gwiazd tego czasu, wśród nich Elżbieta Barszczewska, Loda Niemirzanka, Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, umili sierpniowe wieczory pod lipami. Różnorodne gatunki filmowe zadowolą każdy gust, a przedwojenne szlagiery zakręca łzę w niejednym oku. Warto też zwrócić uwagę na niezwykłą lokalizację – ogrody sejmowe to oaza spokoju w centrum miasta – zabytkowe budynki pochodzące z XIX i XX wieku wraz ze staranie pielęgnowana zielenią będą jedyną w swoim rodzaju salą kinową.

Pokazy 15, 22, 29 sierpnia oraz 5 września będę rozpoczynały się o godzinie 21.00 na trawniku, na tyłach budynku G. Widzowie będą mieli do dyspozycji leżaki. Wstęp jest wolny.

PROGRAM:

15 sierpnia – „Piętro wyżej”, 1937 r., reż. Leon Trystan

Dwóch panów Pączków, Hipolit i Henryk mieszka w jednej kamienicy. Sąsiadów prócz nazwiska dzieli prawie wszystko. Ten pierwszy to miłośnik muzyki poważnej, drugi natomiast jest znanym spikerem radiowym i jazzmanem. To na polu gustów muzycznych dochodzi do wielu spięć pomiędzy panami Pączkami. Sytuację dodatkowo komplikuje przyjazd krewnej Hipolita – Lodzi. Z filmu pochodzi słynny numer muzyczny wykonywany przez Eugeniusza Bodo w czarnej satynie: „Sex appeal to nasza broń kobieca”.

22 sierpnia – „Trędowata”, 1936 r., reż. Juliusz Gardan

Druga, po niemym, niezachowanym do dziś filmie z 1926 r., adaptacja bestseleru Heleny Mniszkówny. Fabuła wiernie oddaje znane szeroko perypetie tragicznego romansu pomiędzy dziedzicem ordynacji Waldemarem Michorowskim a skromną guwernantką Stefcią Rudecką. W filmie, który miał uświetnić 25-lecie słynnej wytwórni filmowej „Sfinks”, wystąpiła plejada gwiazd przedwojennego kina. Uwagę krytyków i publiczności przyciągnęła najbardziej tytułowa rola młodej Elżbiety Barszczewskiej. Wrażenie robiły także monumentalne dekoracje oraz sceny plenerowe nagrywane w Wilanowie.

29 sierpnia – „Głos pustyni”, 1932 r., reż. Michał Waszyński

Film przygodowy oparty na powieści Ferdynanda Ossendowskiego, nieco zapomnianego dziś pisarza, którego życiorys mógłby posłużyć za fabułę do niejednej produkcji filmowej. Akcja toczy się w zachodniej Afryce. Młody polski wywiadowca, sierżant Milczek odkrywa na pustyni „Sokole Gniazdo” – kryjówkę szejka Abdullaha, granego przez Eugeniusza Bodo, groźnego rozbójnika, szerzącego postrach w okolicy. Jak w każdym filmie przygodowym pełno tu zwrotów akcji, miłości, zdrad i zasadzek. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że część zdjęć kręcono na pustyniach Algierii.


5 września – „Ada! To nie wypada!”, 1936 r., reż. Konrad Tom

Tytułową piosenkę pochodzącą z filmu, ze słowami Jerzego Jurandota, potrafi zanucić prawie każdy. Historia Ady, panny z dobrego domu, która za nic ma konwenanse, pełna jest przygód. Jest w filmie pensja dla dziewcząt, operetka, kapryśna primadonna ze swoim pekińczykiem i oczywiście miłość od pierwszego wejrzenia. W głównych rolach gwiazdy lat 30-tych Loda Niemirzanka i Aleksander Żabczyński. Film został poddany konserwacji i rekonstrukcji w ramach prowadzonego przez Filmotekę Narodową programu Nitrofilm.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę