Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zimowe spacery Traktem Królewskim i po Starówce - nowa iluminacja świątecznej Warszawy

Zimowe spacery Traktem Królewskim i po Starówce - nowa iluminacja świątecznej Warszawy
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 09 grudnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 0:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 10 grudnia 2023

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warszawę znów rozświetli świąteczna iluminacja.
Najpierw 6 grudnia iluminacja zacznie zapalać się stopniowo od ok. godziny 15.30. Natomiast 7 grudnia o godz. 18.00 zostanie rozświetlona choinka na Placu Zamkowym.

W tym roku na spacerowiczów będą czekały nowe ozdoby, które nawiązują do lat 50. i 60. minionego stulecia. By cieszyć się nimi w pełni, w grudniowe weekendy, a także w okresie świąteczno-noworocznym, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ponownie zmienią się w deptak.

Trakt Królewski to miejsce chętnie odwiedzane podczas zimowych spacerów. By mieszkańcy oraz goście mogli w pełni korzystać z uroków spacerów w tym miejscu, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą weekendowo zmieniać w deptak (z dopuszczonym ruchem rowerowym). Od nocy z piątku na sobotę, z 1 na 2 grudnia, ulice od palmy przy rondzie gen Ch. De Gaulle’a do kolumny Zygmunta III Wazy będą zamykane dla samochodów. Trakt pieszo-rowerowy będzie funkcjonował w soboty, niedziele oraz w okresie świąteczno-noworocznym. Spacerowicze skorzystają zatem z deptaku: 2-3 grudnia, 9-10 grudnia, 16-17 grudnia, a następnie od 23 grudnia do 1 stycznia. Po raz ostatni Trakt zostanie wyłączony z ruchu w weekend święta Trzech Króli, czyli w sobotę i niedzielę, 6 i 7 stycznia.

W tym roku na Trakcie Królewskim oraz ulicy Świętokrzyskiej pojawią się świetlne atrakcje przywołujące czasy Stefana Wiecheckiego „Wiecha”, Tadeusza Konwickiego czy Agnieszki Osieckiej. Będą bombki, choinkowe lampki i łańcuchy z korowego papieru, ale też saturatory, sklepowa waga czy telefon z tarczą. Obejrzeć będzie można rozświetloną Syrenę, czyli legendę polskich szos oraz kultowy motorower Ryś. W ten sposób najmłodsi poznają klimat dzieciństwa swoich dziadków. Na placu Zamkowym, jak co roku, stanie okazała choinka: 27-metrowe drzewko z energooszczędnych i nowoczesnych materiałów. Choinkę rozświetli ponad 40 tysięcy światełek.

Tak, jak w ubiegłych latach, rozbłyśnie nie tylko Trakt Królewski. Świąteczne dekoracje pojawią się także na całej Starówce. Zdjęcie przy świecących dekoracjach będzie można sobie zrobić między innymi na ulicach: Freta, Kościelnej, Nowomiejskiej, Piwnej, Podwale, Świętojańskiej, Rynku Nowego Miasta oraz Rynku Starego Miasta, gdzie wokół pomnika Syrenki powstanie lodowisko. Nad głowami łyżwiarzy zawisną świetlne łańcuchy. Na Starym Mieście spacerowicze zobaczą znane z poprzednich lat bramy, dekoracje latarniowe, a także fotoramki i karuzelę. O dodatkowe lśniące akcenty wzbogaci się Multimedialny Park Fontann.

Przedsiębiorcy sfinansowali natomiast iluminację na Nowym Świecie oraz dekoracje wolnostojące ustawione w Pasażu Wiecha.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!