Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

REGGAE (POD)WIECZOREK na Tarasie Kultury

REGGAE (POD)WIECZOREK na Tarasie Kultury
📅 Data: piątek, 21 sierpnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


REGGAE ŁĄCZY POKOLENIA. Co mają wspólnego Alibabki i Izrael? O tym wszystkim dowiecie się 21.08.2015 w trakcie REGGAE (POD)WIECZORKU. Będzie można usłyszeć bardzo ciekawą prelekcje Janusza Kusza na temat historii jamajskiej muzyki w Polsce. Oto mała zapowiedź tego co usłyszycie. Całość będzie bogato ilustrowana zdjęciami i muzyką.

W 1965 roku ukazał się singiel znanego żeńskiego zespołu wokalnego Alibabki „Jamaica Ska”, będący pierwszym polskim wydawnictwem prezentującym muzykę z Jamajki. Zanim na przełomie lat 70/80-tych pojawili się nad Wisłą pierwsi muzycy świadomie eksplorujący formułę reggae, elementy jamajskich stylów muzycznych często inspirowały popularnych artystów wywodzących się z zupełnie różnych środowisk. W piosenkach Rene Glanou, Homo Homini, Vox, Czesława Niemena, a nawet Zdzisławy Sośnickiej i Kombi usłyszeć można wyraźnie oddziaływanie jamajskiej kultury. Reggae miało istotny wpływ na polską scenę pop, rock, jazz, a nawet disco polo. W połowie lat 70-tych pojawili się pierwsi artyści związani z tzw. „prawdziwym reggae”, odwołujący się do jamajskiej tradycji muzyki jako przekaźnika ważnych treści społecznych i politycznych. Początki znaczone takimi nazwami jak Kryzys, Bakshish czy Izrael dały impuls rozwoju muzycznej sceny, która mimo braku wpływu nieistniejącej przecież u nas jamajskiej diaspory stała się fenomenem na skalę europejską. 50 lat od czasu pamiętnego singla Alibabek możemy poszczycić się niezwykłą historią setek ambitnych wydawnictw, wielkich wydarzeń artystycznych oraz artystów, którzy zaznaczyli się w historii polskiej muzyki rozrywkowej - nie tylko jako wartościowi i oryginalni twórcy, ale również jako swoisty głos pokolenia.

Drugą część REGGAE (POD)WIECZORKU oddamy młodemu pokoleniu polskiego reggae. Na scenie zaprezentuje się młody wokalista pochodzący z Lublina – HOPKINS.

HOPKINS - wokalista lubelskiego składu Sensithief, który współtworzy od 2007 roku. Od tego czasu zagrał setki imprez u boku czołowych przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny reggae, oraz wystąpił na największych w kraju festiwalach - Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland. Swoje inspiracje czerpie ze współczesnej muzyki jamajskiej i to właśnie wpływy tamtejszych artystów, reprezentujących przede wszystkim nurt modern roots i dancehall, można usłyszeć w jego utworach. Obecnie Hopkins promuje swój debiutancki materiał pt. Daleka Droga...

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę