Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

DEBATA: Co dalej z polską prawicą?

DEBATA: Co dalej z polską prawicą?
📅 Data: wtorek, 12 grudnia 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Stawki 4B (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na debatę organizowaną przez portal Nowy Ład „Co dalej z polską prawicą?”.

Po ośmiu latach rząd w Polsce przejmie eklektyczna centrolewicowa koalicja. PiS wróci do opozycji, gdzie w międzyczasie swoją samodzielną pozycję zbudowała Konfederacja. Jakie wnioski płyną z ostatnich dwóch kadencji? Czy porażka PiSu oznacza, że Polacy nie chcą prawicy jako takiej? Jakie zagadnienia będą definiować spór polityczny w Polsce i podział prawica-lewica na przestrzeni kolejnych lat i dekad? Jaka powinna być nowoczesna i ideowa prawica w Polsce w latach 20. i 30. XXI wieku? Czy projekty PiSu i Konfederacji przetrwają niezmienione kolejne lata w opozycji i jak będzie przebiegała ich rywalizacja? Czy część środowisk tworzących dziś nowy rząd można uznać za prawicę lub jej potencjalnych partnerów? Czy w przyszłości można wyobrazić sobie wielopartyjną koalicję centroprawicy, analogiczną do tej obejmującą władzę? O tym w ramach debaty Nowego Ładu będą dyskutować przedstawiciele czterech różnych nurtów polskiej prawicy:

✔️ Paweł Lisicki – dziennikarz, publicysta, eseista, redaktor naczelny i założyciel Tygodnika „Do Rzeczy”, w przeszłości redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, autor kilkudziesięciu książek z tematyki religijnej, politycznej i społecznej, w tym m.in. „Wygnanie Melchizedeka”, „Dogmat i tiara: esej o upadku rzymskiego katolicyzmu”, „Epoka Antychrysta”.

✔️ Wojciech Mucha – dziennikarz, reporter, publicysta, były redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, w przeszłości związany z „Gazetą Polską”, autor książek „Miasto noży”, „Krew i ziemia: o ukraińskiej rewolucji”, „Matki niepokornych”, popularyzator twórczości Józefa Mackiewicza.

✔️ Piotr Trudnowski – członek i były prezes Klubu Jagiellońskiego, redaktor czasopisma „Pressje”, koordynator Instytutu Demokracji Bezpośredniej. Specjalizuje się w tematyce społeczeństwa obywatelskiego i funkcjonowania instytucji publicznych. Wielokrotnie zaangażowany w konsultacje publiczne i obywatelski nadzór nad procesem stanowienia prawa.

✔️ Konrad Bonisławski – radca prawny, audytor wewnętrzny, publicysta. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, były redaktor naczelny „Polityki Narodowej”. Obecnie ekspert Centrum Myśli Gospodarczej. Autor publikacji i analiz m.in. z zakresu prawa administracyjnego, gospodarczego, i europejskiego. Współautor książek „Niezbędnik narodowca”, „Ekonomia bez ekonomizmu”, oraz raportów m.in. „Różne modele kapitalizmu. W poszukiwaniu wzorca dla Polski”, „Jak zatrzymać wymieranie Polski? Równowaga demograficzna bez masowej imigracji”.

📅 Wtorek, 12 grudnia 2023 r.
⏲ Godzina rozpoczęcia: 18:30
📍 Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”
🌇 ul. Stawki 4B, Warszawa
🚪 Wstęp wolny
______

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧