Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Brydż od zera z arcymistrzem Janem Chodorowskim

Brydż od zera z arcymistrzem Janem Chodorowskim
📅 Data: wtorek, 27 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🃏 Chciałbyś nauczyć się gry w brydża – od podstaw, od międzynarodowego arcymistrza? Zapraszamy na prowadzony przez Jana Chodorowskiego cykl wykładów i spotkań przy stolikach brydżowych. Poznaj od zera zasady, którymi rządzi się ta szlachetna gra karciana. Gra, która jest nie tylko znakomitą rozrywką, ale też bezkonkurencyjnym treningiem dla umysłu i pamięci.

🃏 9, 16, 23, 30 stycznia, godz. 18:00
🃏 6, 13, 20, 27 lutego, godz. 18:00

WSTĘP WOLNY

"Ma umysł jak brzytwa, świetnie planuje i konsekwentnie realizuje zamierzenia, szybko podejmuje (najczęściej trafne) decyzje – często w nagle zmieniających się okolicznościach, jest odporny na stres, dobrze współpracuje w grupie, to człowiek przewidujący, odpowiedzialny i godny zaufania.
Wygląda jak wzór aplikacji o pracę – chyba każdy pracodawca chciałby mieć takich pracowników (i sam taki być). A to charakterystyka brydżysty.
W brydżu jak w życiu: trzeba znaleźć partnera, z którym człowiek się dogaduje, uzgodnić plany i wcielać je w życie. A życie lubi zaskakiwać, zatem dobrze być przygotowanym i potrafić odpowiedzieć na niespodziewane zwroty losu.
Podobnie w pracy: opanowanie, umiejętność planowania i dostosowywania działań do nowych sytuacji, praca grupowa, dzielenie zadań, odpowiedzialność za zespół i wyniki grupy, mierzenie się ze stresem i zdolność do regeneracji psychicznej to walory cenne. Może – bezcenne.
To wszystko daje brydż. A nawet – więcej, ponieważ te kompetencje miękkie rozwijamy podświadomie, miło spędzając czas w gronie osób, z którymi łączą nas zainteresowania. Dodatkowo atmosfera przy stoliku sprzyja nieformalnym rozmowom pozwalającym dzielić się doświadczeniami i wątpliwościami, także tymi, które dotyczą życia zawodowego.
O tym, że brydż pomaga zachować świeży umysł nawet osobom starszym, mówi się dużo. To widać na rozgrywkach: seniorów jest sporo. Ale nie tylko. Padło na gimnazjalistów. Badania na ludziach pokazują, że świetnie rozwija zdolności młodzieży: po roku grania uczniowie z klas brydżowych prześcigali w wynikach w nauce rówieśników, którzy na wejściu mieli lepsze stopnie. I więcej: górowali nad innymi pod względem umiejętności pracy zespołowej (bo z partnerem tworzymy team), organizacji, dzielenia się zadaniami. Sporo jak na rok nauki. Zajęcia z brydża jako dyscypliny uczącej logiki (i logistyki) wprowadzają też uczelnie (np. UW, ALK, Politechnika Gdańska).
Jesteśmy potęgą brydżową. W żadnej dyscyplinie nie mamy takich osiągnięć jak w brydżu. Mamy Mistrzów Świata, Europy, a jeśli będą rozgrywki galaktyczne, to i Wszechświat podbijemy. W każdej kategorii wiekowej. Są wczasy brydżowe, brydżowe obozy młodzieżowe, połączone z innymi sportami, kluby, instruktorzy. Wiele osób grywało na studiach. Brydż trochę się zmienił, a odświeżenie wiedzy i nauka nowego to wielka frajda. Może warto wrócić do tej przyjemności?"
Małgorzata Maruszkin, sierpień 2021

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: sport warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧