Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jazzowe lato w Skaryszaku

Jazzowe lato w Skaryszaku

reklama
📅 Data: sobota, 10 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


"Jazzowe lato w Skaryszaku" - "Jazz po polsku - czyli piosenki z Kabaretu Starszych Panów i nie tylko..." koncert w wykonaniu Magdaleny Kujawskiej -śpiew i Konrada Bilińskiego - piano.

"Jazz po polsku - czyli piosenki z Kabaretu Starszych Panów i nie tylko..."

Pragniemy zaprosić Państwa na niezwykle klimatyczny wieczór polskich kompozycji, wypełniony dźwiękami fortepianu i ekspresyjnego głosu. Uraczymy Państwa subtelnym swingiem, łagodną bossanovą, a także szczyptą latynoskich żywiołów doprawionych funkowym rytmem, a wszystko to dopełnione słowem największych polskich tekściarzy.
Zaprezentujemy między innymi utwory Jerzego Wasowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Krzysztofa Komedy z tekstami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Łącznie usłyszą Państwo niemal półtorej godziny pełnych emocji dźwięków w wykonaniu wokalistki - Magdaleny Kujawskiej z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych.

Zapraszamy na stronę wokalistki: link


MAGDALENA KUJAWSKA

Kilka faktów...

Urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim, w domu po brzegi wypełnionym muzyką. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat od nauki w szkole muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, następnie doskonaliła swoje umiejętności w grze na instrumentach klawiszowych w prywatnej szkole muzyki elektronicznej. Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła mając czternaście lat, kształcąc głos na zajęciach z emisji w Miejskim Centrum Kultury, a następnie między innymi jako kilkakrotny uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach.

Ważniejsze osiągnięcia...

Magda jest dwukrotną laureatką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, w 2001 i 2003 roku. Ponadto zdobyła I miejsce na Festiwalu Wokalistów Jazzowych „Sing, Jazz, Blues" w Łomży oraz Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. Jest również laureatką konkursu „Mikrofon dla Wszystkich", organizowanego przez Program I Polskiego Radia, a także zdobywczynią głównej nagrody telewizyjnej wersji tego konkursu w Programie 1 TVP w 2001 roku. Była również reprezentantką Polski podczas III Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze.

Ważniejsze koncerty...

W 2003 roku wystąpiła podczas koncertu inaugurującego „Polskie Jamboree" emitowanego „na żywo" w Programie III Polskiego Radia. Miała również przyjemność wystąpić podczas „Smart Jazzpol Festiwal" w 2003 roku. Wraz z prowadzonym przez siebie chórem gospel „La Vie" występowała podczas „Międzynarodowego Festiwalu Muzyki - Sacrum Non Profanum" w Trzęsaczu w 2007 roku. Ponadto kilkakrotnie śpiewała podczas koncertów organizowanych przez Program I Polskiego Radia, w tym podczas specjalnego koncertu z okazji wręczenia złotej płyty dla albumu „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów". Wielokrotnie śpiewała także na festiwalach jazzowych w Niemczech i Danii. Ponadto kilkakrotnie występowała w popularnych programach telewizyjnych takich jak „Szansa na Sukces" czy „Rower Błażeja".

Projekty muzyczne...

W 2003 roku założyła Chór Gospel „La Vie" składający się z dwudziestu młodych wokalistów. Przez cztery kolejne lata Magda prowadziła chór będąc jednocześnie jego główną solistką.
W 2008 roku urzeczywistniła marzenie o autorskim projekcie. Stworzone przez nią kompozycje zostaną niebawem zarejestrowane w studio. Debiutancka płyta zostanie wydana wiosną 2012r.

Dyskografia...

2cztery7 - „Funk dla smaku" (Embargo 2007) - udział gościnny w pięciu utworach
Mardi Gras - „Podaj Dalej" (Vintage Beats, 2009) - udział gościnny w czterech utworach
Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.


Akompaniator: Konrad Biliński

Konrad Biliński - wokalista, pianista, producent, kompozytor. Już jako siedmiolatek rozpoczął naukę gry na fortepianie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wspólpracowal m.in. z: Hotrot, Edyta Górniak, Patrycja Kosiarkiewicz, Michał Rudaś, Natu, Funk it, Peter Pan, Piotr Polk, Agnieszka Włodarczyk, Iwona Węgrowska, MILF, NuSoulCity, Robert Rozmus, Bartozzi Project, Kasia Moś, Joanna Cieśniewska, Joanna Jabłczyńska, Aromahue, Edyta Kusior, Adam Sztaba, Aga Szewczyk, Atomy, Emi, Anna Serafińska, Fatum, Karma, Puma i wieloma innymi. W 2006 roku objąl kierownictwo muzyczne koncertu finałowego festiwalu FAMA. Oprócz występów scenicznych dużo komponuje i aranżuje. Razem z Adamem Sztabą jest producentem debiutanckiej płyty Michała Rudasia „Shuruvath", obecnie pracuje nad płytą Pawła Kowalczyka oraz swoją autorską płytą.

Piotr Wrombel - pianista, kompozytor oraz aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli w 2002 roku.Uczestnik festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej, laureat XXV Pomorskiej Jesieni Jazzowej w 1999 roku w Sextecie Jerzego Małka uhonorowanym przez publiczność nagrodą "Klucz do kariery", a także zdobywca nagrody dla najlepszego instrumentalisty podczas III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w roku 2000 w Gdyni. Współpracując z takimi artystami jak:Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Mike Russel i Krzesimir Dębski, a także: Edyta Górniak, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Tatiana Okupnik, Marysia Sadowska, Kasia Klich, Krzysztof Kiljański, Janusz Szrom i inni.Od kilku lat bierze udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasie Janusza Szroma. Jako akompaniator współpracuje także z Tatianą Okupnik w programie „X Factor".

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę