Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa “Podróż” Mariusza Woszczyńskiego w Galerii Station of Art

Wystawa “Podróż” Mariusza Woszczyńskiego w Galerii Station of Art
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 07 marca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 14 marca 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Grzybowska 12/14 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa „Podróż” Mariusza Woszczyńskiego w Galerii Station of Art

Galeria Station of Art ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową, retrospektywną wystawę Podróż prof. Mariusza Woszczyńskiego. Będzie to prawdziwa wyprawa w głębię duszy artysty, który poprzez swoje obrazy, zaprasza widzów do poznania jego własnej, malarskiej interpretacji rzeczywistości. Śródziemnomorskie pejzaże, sylwetki odpoczywających ludzi, to wszystko składa się na dzieła Woszczyńskiego, którego pasjonuje proza codzienności, ukazana w niezwykle sprawnym i dojrzałym malarstwie.

Prof. dr hab. Mariusz Woszczyński urodził się w 1965 r. w Warszawie. jest uznanym artystą i pedagogiem, od końca lat 80. związanym z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie na Wydziale Rzeźby prowadzi Pracownię rysunku i malarstwa. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i problemowych w kraju i zagranicą (Luksemburg, Niemcy, USA, Belgia, Czechy, Węgry, Dania, Szwajcaria, Irlandia, Francja, Włochy, Finlandia, Litwa, Wielka Brytania, Słowacja). Miał ponad 40 wystaw indywidualnych w Polsce.

„Woszczyński jest artystą o ogromnej wrażliwości na świat, z umiejętnością widzenia i przełożenia obserwacji na niezwykle sugestywny wyraz artystyczny. Oddziałuje na widza feerią żywych barw, walorami faktury oraz kompozycji obrazu, kiedy indziej zaś rysunkiem, w sposób trafny oddającym sylwety ludzi (np. rowerzystów czy plażowiczów) wpisane w różnorodne konteksty, otoczenie czy architekturę. To artysta szczególny, który konsekwentną pracą twórczą pokazuje, że malarstwo pomimo wieszczonych trudności, ma się doskonale, a tradycja artystyczna, w dobie dewaluacji wartości, potrafi mieć znaczenie i być kultywowana, i eksplorowana w nietuzinkowy sposób”.
- kuratorka, Magda Durda

Station of Art to nowoczesna Galeria sztuki w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 12/14 w sąsiedztwie centrum biznesowego. Galeria SoA prowadzi sprzedaż dzieł sztuki zarówno stacjonarną, jak i online, usługi leasingu sztuki, czy profesjonalne doradztwo w zakresie indywidualnego doboru dzieła sztuki do wnętrza. Przestrzeń galerii można również wynająć w celu organizacji własnych, czy firmowych wydarzeń. Wernisaż wystawy prof. Mariusza Woszcyzńskiego "Podróż", może być zatem zaledwie początkiem cudownej przygody z Galerią Station of Art, miejscem na artystycznej mapie Warszawy, które prawdziwie zachwyca, inspiruje i zaprasza do swoich przestrzeni – tej stacjonarnej, jak i wirtualnej. Naprawdę warto!

Szczegóły wystawy:
Wernisaż: 7 marca 2024 r., godz. 19:00.
Miejsce: Galeria Station of Art (SoA) – ul. Grzybowska 12/14, Warszawa.
Czas trwania: Od 7 marca do 14 marca 2024 roku w godzinach otwarcia Galerii.
Kuratorka: Magda Durda

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
👋 Przybij piątkę